dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Dětská PrahaVelikonoce

Aspoň na víkend: Kouzlo velikonočních tradic v centru Prahy

Národní muzeum zve na Bílou sobotu 4. dubna rodiny s dětmi do Národopisného muzea – Musaionu na další akci z oblíbeného cyklu Aspoň na víkend.  

Tentokrát se malí i velcí návštěvníci připraví na Velikonoční pondělí. Vyzkouší si pletení pomlázky, zdobení kraslic a perníků, vyrobí si figurku ze šustí a poznají i další řemesla spojená s oslavou jara a velikonočních svátků. Inspirovat se mohou také při prohlídce etnografické expozice v malebném Letohrádku Kinských. Akce se uskuteční od 13 do 17 hodin.

Návštěvníci Letohrádku Kinských uvidí a také si sami vyzkouší mnoho tradičních řemesel, neodmyslitelně spojených s lidovými oslavami Velikonoc. Pro děti i dospělé je připravena výroba pomlázek, zdobení kraslic a perníčků a tvorba figurek ze šustí pod dohledem zkušených mistrů.

Děti jistě potěší tradiční výtvarná dílna, kde si budou moci vyrobit ozdobné zápichy do květináčů v podobě kuřátek a domů si z ní navíc odnesou vlastní zasazenou porci jara! Jak se Velikonoce slavily dříve, poznají zvídaví návštěvníci také při návštěvě etnografické expozice.

Program:
13.00 – 17.00 hodin: zdobení velikonočních kraslic, zdobení perníčků, výroba pomlázek, výroba panenek a figurek ze šustí, výtvarná velikonoční dílna
        
Akce se uskuteční v sobotu 4. dubna 2015 od 13 do 17 hodin v Národopisném muzeu –Musaionu (Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5). Vstupné je v ceně běžné vstupenky do muzea.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru