dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Aspik je ve formě: Vystavuje díla z uchošťourů, hadru na podlahu, lišejníků i plážového lehátka
Amálka/ Aleš Valenta (šťourátka do uší). Foto: Jan Puci

Aspik je ve formě: Vystavuje díla z uchošťourů, hadru na podlahu, lišejníků i plážového lehátka

V Galerii 1 ve Štěpánské ulici můžete až do konce ledna navštívit výstavu volného uměleckého sdružení Aspik. Vstup do galerie je zdarma.

Na výstavě uvidíte i díla vytvořená ze šťourátek do uší, hadru na podlahu, elektrických svíček, textilních pásek, lišejníků, větviček i látkou z lehátka.

Aspik vznikl v roce 1999. Zakládajícími členy jsou Vladimír Fiala (kresby, texty), Daniel Smrž (malby, kresby, texty), Pavel Vágner (fotografie), Aleš Valenta (malby). Základní sestava byla obohacena o Báru Vávrovou (keramika). V průběhu let vznikl kolem Aspiku i okruh spřízněných autorů.

Nad touto i dalšími výstavami v Galerii 1 má záštitu starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. „Umělci ze skupiny ASPIK, kteří u nás v Galerii 1 vystavují v této době, jsou velmi různorodí, ale právě to je na této výstavě krásné. Můžete přecházet od fotografií k obrazům, ke speciálním uměleckým technikám nebo i keramickým výtvorům. Je zde co objevovat a stojí za to se na tuto výstavu zajít podívat,” řekl serveru Pražský patriot Lomecký.

Jubilejní desátá výstava uměleckého sdružení Aspik

Galerie 1 v ulici Štěpánská 47, která je součástí radnice Prahy 1, má otevřeno v úterý až pátek od 10 do 12 a od 13 do 18 hodin. V sobotu je otevřeno od 10 do 14 hodin. Vstup je zdarma. Galerie slouží především mladým umělcům.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru