Dnes Úterý - jasno 15°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 25. 6. 2024
Svátek má Ivan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Asistence propojuje osoby se zdravotním postižením s dobrovolníky
Hlavním cílem Asistence je usnadnit svým klientům svobodný a samostatný život. Foto: NF Veolia

Asistence propojuje osoby se zdravotním postižením s dobrovolníky

MiNiGRANTY jsou druhým nejstarším programem Nadačního fondu Veolia. Za dobu trvání podpořily bezmála 2000 projektů dobrovolnictví. Jedním z nich byla i Asistence, o.p.s, která propojuje dobrovolníky a lidi s tělesným a kombinovaným postižením.

Každý zaměstnanec skupiny Veolia se může jednou za rok na jaře ucházet o finanční podporu až 50 tisíc korun na veřejně prospěšný projekt, na kterém se sám jako dobrovolník podílí. Každý další ročník MiNiGRANTů přináší nové příběhy dobrovolnictví, nové projekty, jednorázovou pomoc, ale také pomoc, která je dlouhodobá, kontinuální. Jedním takovým příkladem je právě Asistence, o.p.s.

Asistence, o.p.s. každoročně poskytuje terénní sociální služby zhruba 250 lidem s tělesným a kombinovaným postižením. Hlavním cílem Asistence je usnadnit svým klientům svobodný a samostatný život v přirozeném prostředí. Jejich přístup zahrnuje osobní asistenci, sociální rehabilitaci, dobrovolnický program a konzultace s rodinnými příslušníky. Asistence také dlouhodobě usiluje o systémové změny ve prospěch lidí s postižením. Jejím hlavním cílem momentálně je prosazování větší dostupnosti osobní asistence a zavedení individualizovaného příspěvku na péči. V uplynulých letech fond jejich poslání podporoval a přispěl celkovou částkou přesahující 130 000 korun.

Část této podpory přímo pomáhala dobrovolníkům v jejich rolích. Dobrovolnický program Asistence se snaží propojit osoby se zdravotním postižením s dobrovolníky, aby se mohli zapojit do volnočasových aktivit. Obvykle se jedná o doprovody na kulturní, sportovní a společenské akce, výlety do přírody, doučování apod. Zbývající část našeho nadačního příspěvku byla zaměřena na ergoterapeutické intervence. Tyto intervence se primárně zaměřují na zvýšení soběstačnosti jedinců potýkajících se s tělesným a kombinovaným postižením. Ergoterapeuti úzce spolupracují s klienty, aby zhodnotili a procvičili každodenní činnosti, a navíc zdokonalili odborné dovednosti. Oba tyto programy mají společný cíl: umožnit lidem s postižením vést nezávislý život v jejich přirozeném prostředí.

V letošním již 16. ročníku podpořil fond 178 projektů a rozdělil finanční částku 5 811 200 korun. Od roku 2008 jsme podpořili 1966 projektů v celkové částce téměř 55 milionů.

Celkem 16 ročníků MiNiGRANTů přineslo podporu 1966 konkrétním projektům v celkové výši téměř 55 milionů korun.
Autor: Hla

Nadační fond Veolia podpořil dvacet dobrovolnických projektů zaměstnanců PVK

20. června 2024 v 15:23

Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia opět rozdělovaly finanční prostředky v rámci 17. ročníku MiNiGRANTŮ. V letošním ročníku získalo dvacet zaměstnanců PVK na své projekty částku 685 tisíc korun.

Z ubytovny do pronájmu: Díky W4W získalo domov 64 dětí samoživitelů

29. května 2024 v 09:53

Během necelého prvního půl roku 2024 projekt W4W: Bydlení pro děti podpořil 64 dětí ve 26 rodinách samoživitelů a samoživitelek poskytnutím kauce na nájem. Tyto rodiny tak získaly důstojné bydlení a nemusí již žít v nevyhovujících podmínkách. Celková částka, která byla těmto rodinám vyplacena, je...

Praha 14: Utkání sportovních hvězd Real Top Praha

29. května 2024 v 09:11

Charitativní utkání sportovních hvězd Real Top Praha, který disponuje takovými osobnostmi jako jsou Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Jiří Jarošík, Radek Bejbl, Ivan Hašek, Marek Jankulovski, Jan Koller ale i herci a známé osobnosti Vojtěch Dyk, Ivan Trojan, Adam Mišík a spousta...

Forrest Gump se vrací na plátna kin

27. května 2024 v 11:46

Forrest Gump se po 30 letech od premiéry vrací na plátna kin. Charitativní promítání se koná 30. května v Kině Světozor.

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

19. května 2024 ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Den dobrovolnictví v Praze 9

16. května 2024 v 10:13

Organizace působící v Praze 9 se sejdou v pátek 17. května na Dnu dobrovolnictví. Akce se koná od 9 do 16 hodin na náměstí OSN.

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Acorus pomáhá obětem a svědkům domácího násilí

11. května 2024 v 19:26

Poradenské a terapeutické centrum Acorus zajišťuje podporu klientům, kteří zažili, zažívají anebo jsou svědky domácího násilí ve své primární rodině.

Dny neziskovek v Praze 4

8. května 2024 ve 12:46

Jeden květnový týden věnuje i letos Obchodní centrum DBK Budějovická neziskovým organizacím z Prahy 4 a blízkého okolí. Od 13. do 16. května bude v prvním patře DBK probíhat akce nazvaná Dny neziskovek aneb Malý dárek, velké srdce.

Odstartoval další ročník Energy Streetfootball

8. května 2024 v 07:47

Včera odstartoval další ročník Energy Streetfootball, série turnajů pro žáky základních a středních škol.

Podpora pro tradiční řemeslníky a živnostníky

7. května 2024 ve 13:46

Nadační fond Veolia podpořil v rámci svého nejstaršího programu Startér, Věř si a podnikej! tradiční řemeslníky a další živnostníky. V Moravskoslezském a Olomouckém kraji díky tomu vznikne 10 nových pracovních míst.

ZRUŠENO: Den bez bariér Prahy 14

6. května 2024 v 15:33 | Aktualizováno 15. května 2024, 18:33

Den bez bariér Prahy 14 je akce, která chce bořit bariéry, předsudky a současně podporovat vzájemné porozumění a laskavost mezi lidmi. Setkání se koná ve čtvrtek 16. května od 14 do 18 hodin na náměstí Hloubětín.

Pro Miminka do dlaně

2. května 2024 v 05:14

V neděli 5. května se slaví Světový den rodičů předčasně narozených dětí. Nedoklubko organizuje na tento den charitativní běh/procházku s cílem podpořit rodiče předčasně narozených dětí na jednotkách intenzivní a intermediální péče 27 českých perinatologických center, kde se specializují na péči...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 13

28. dubna 2024 ve 20:43

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) postupně navštěvuje jednotlivé městské části metropole, ve čtvrtek 25. dubna zavítal i na Prahu 13. Zde se kromě jiného zúčastnil každoroční akce Bezpečná 13.

Další články
Nahoru