dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - zatazeno
15°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Asijských turistů v Praze přibývá, nejvíce k nám jezdí Korejců
Turisté na Karlově mostě. Foto: archiv

Asijských turistů v Praze přibývá, nejvíce k nám jezdí Korejců

Turistů z Asie v Praze stále přibývá, v letošním 1. čtvrtletí jich přijelo meziročně o čtvrtinu víc. Jejich podíl na celkovém počtu zahraničních turistů dosáhl 17,4 procenta. Ještě v roce 2013 to bylo 11,3 procenta. Turisté z Jižní Koreje se už dostali na šestou příčku žebříčku zahraničních návštěvníků, Číňané pak na devátou.

Vyplývá to z analýzy příjezdového cestovního ruchu Prague City Tourism. Celkem přijelo v 1. čtvrtletí do Prahy 1,13 milionu turistů.

„Ve srovnání s loňským prvním čtvrtletím došlo k posílení pozice Jižní Koreje, místo Španělska se v první desítce zemí dle počtu příjezdů objevila Čína," uvádí analýza. Korejců přijelo od ledna do března o 17 tisíc víc, téměř 57 000. Čínských turistů pak o polovinu meziročně víc, celkem 42 tisíc.

Tyto dvě země se přitom na celkovém počtu turistů z Asie podílejí polovinou. Nárůst počtu návštěvníků z ostatních asijských zemí dosáhl 21,4 procenta meziročně. Korejci i Číňané ale mají stále nejkratší dobu pobytu, v průměru 1,7 noci.

turiste-v-praze_1-nahled

Za nárůstem počtu turistů z Číny a Jižní Koreje stojí také nové letecké linky. Z Číny do Česka v současné době létají již tři pravidelné letecké spoje, a to z Pekingu, Šanghaje a z Čcheng-tu.

Podle nedávného vyjádření ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (za ANO) se mluví i o spojení s Kchun-mingem. Společnost Korean Air zase loni navýšila kapacitu části letů do Prahy nasazením dvoupatrového Boeingu 747–8i.

Dvě třetiny návštěvníků z ciziny (65,1 procenta) přijely do českého hlavního města z Evropy. Nejvíc turistů tradičně přijelo v prvním kvartále z Německa (144 794). Rusů do Česka zavítalo přes 92 000, meziročně jich přijelo o 52 procent více. Celkem zavítalo v 1. čtvrtletí do Prahy 1,13 milionu turistů, kteří se zde ubytovali buď v hotelech, nebo v penzionech.


Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

Dnes v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Dnes v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Včera v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Včera v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

17. října 2018 v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Další články
Nahoru