dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
AsianFest: Na výstavišti vyroste thajská, vietnamská, korejská, čínská i japonská čtvrť
Ilustrační foto: freeimages

AsianFest: Na výstavišti vyroste thajská, vietnamská, korejská, čínská i japonská čtvrť

V areálu Výstaviště Praha na pomezí Holešovic a Bubenče se v sobotu 30. dubna koná AsianFest. Kromě gastronomických zážitků bude festival obohacen o pestrý kulturní program, který vtáhne návštěvníky do možná i pro ně neznámých tradic Asie.

Festival je navržen jako malé městečko, které se dělí na následující čtvrti: Main Street, Chinatown, Thailand, Vietnam, Korea a Japan. Každá oblast bude vyzdobena tématickými dekoracemi, které vytváří jedinečnou atmosféru a patří ke kultuře dané země.

„Hlavním cílem této akce je poskytnout návštěvníkům AsianFestu autentický zážitek z Dálného Východu, ať už prostřednictvím rušných ulic Chinatownu nebo thajské prosluněné pláže Ko Pha Ngan,“ vysvětluje Jiří Zuska jr., ředitel festivalu.

Festival proběhne od 11:30 do 21 hodin. Pro zjednodušení placení a zkrácení front bude na festivalu zavedena speciální měna, kterou si budou moci návštěvníci vyměnit na čtyřech místech. Jeden festivalový žeton má hodnotu 50 korun. Festival nabízí tři kategorie vstupenek. Základní vstupné Economy je v předprodeji na goout.cz za 200 korun, na místě bude vstup za 250 korun.

Návštěvníci budou moci ochutnat různé speciality a pochoutky ze zastoupených oblastí od asijských restaurací jako je SaSaZu, Yoshihashi, Asian Temple a mnoho dalších. Andy Tan, hlavní šéfkuchař SaSaZu, říká: „Líbí se mi zaměření festivalu jen na asijskou kuchyni a snaha přinést kulturu Asie přímo do Prahy.“

Martin Blažek, manažer restaurace Asian Temple, se přidává: „Jsme rádi, že máme možnost zúčastnit se a můžeme tak představit rozmanitost asijské kuchyně na jednom místě. Zároveň nás těší, že můžeme ukázat vše, co zákazníci naleznou v menu naší restaurace.“

Mezi nejslavnější asijské speciality patří čínské Dim-Sum knedlíčky, vietnamská nudlová polévka Pho či thajské kari. Hosté mohou také ochutnat čerstvé Sushi připravované japonským Sushi mistrem z restaurace  Yoshihashi, které si objednává i japonské velvyslanectví v Praze.    

Na bohatém doprovodném programu se podílejí i velvyslanectví, která se rozhodla festival podpořit. Na závěr je připraven tanec Draka, který bude poprvé na české festivalové scéně nasvícen UV světly.

K asijské kultuře také neodmyslitelně patří bojová umění, jejich představení bude probíhat v Chrámu bojových umění. Některé z aktivit budou také umístěny v prostorách Mořského světa, který bude návštěvníkům AsianFestu exkluzivně zpřístupněn po celou dobu konání akce. 


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru