dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Asia Food Fest na náplavce ukáže kulinářské umění desítek zemí
Asijské jídlo není jen o rýži a nudlích. Foto: Food Event

Asia Food Fest na náplavce ukáže kulinářské umění desítek zemí

Asia Food Fest představí na Smíchovské náplavce v sobotu 10. září pouliční gastronomii z nejrůznějších koutů Asie. K vidění budou atraktivní food trucky, sedm desítek stánků i nejrůznější postupy při vaření pokrmů. Připraven je doprovodný program.

Asijská kuchyně je velice různorodá, oproti jiným kontinentům používá více druhů koření, dochucovadel a přísad. Asie není pouze nám již dobře známá Čína, Thajsko, Japonsko nebo Vietnam.

Patří sem také Libanon, Gruzie, Azerbajdžán, Sýrie, Mongolsko, Jemen, Maledivy, Omán a dalších více než 40 zemí. Festival si klade za cíl prezentovat co nejvíce z kulinářského umění těchto zemí, nabídnout tradiční pokrmy, které si zachovávají svou autentičnost.

Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program, například dračí lodě na Vltavě, čínský dračí tanec na souši, kaligrafie, čajový obřad, sekání japonským mečem, diagnostiku tradiční čínské medicíny nebo ukázku exotického nábytku a bytových doplňků z Indonésie.

„Festival vám otevře dveře do tajemného orientu a vzdálených destinací. Přijďte si užít to nejlepší z asijské kuchyně," zvou organizátoři.

Kdy : 10. září od 10 do 20 hodin

Kde : Hořejší nábřeží – Smíchovská náplavka

Vstupné: 50,– (včetně jídelních hůlek) děti do 12 let a ZTP zdarma


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru