dnes
Pátek - prehanky-dest
26°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
19°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
14°C
Asfalt u památníku heydrichiády po kritice mizí dřív, na místo se do Vánoc vrátí dlažba
Práce v Resslově ulici. Foto: P2

Asfalt u památníku heydrichiády po kritice mizí dřív, na místo se do Vánoc vrátí dlažba

Na chodníku před kostelem sv. Cyrila a Metoděje s Národním památníkem hrdinů heydrichiády v Resslově ulici zůstal dočasně po výkopových pracích asfaltový pás. Dočasné řešení mělo být odstraněno až po zimě, což vzbudilo kritiku veřejnosti, proti se postavila i radnice Prahy 2. Na místo se dlažba, takzvaná pražská mozaika, nakonec vrátí už do poloviny prosince. 

Starostka Prahy 2 Jana Černochová několikrát zdůraznila, že s čekáním na opravy až do jara se městská část nehodlá smířit. „Je to jedno z nejpamátnějších míst na území Prahy 2, kde jsme letos v červnu slavnostně odhalili pamětní destičky se jmény Kubiše a Gabčíka a dalších padlých parašutistů. Jsme rádi, že se společnými silami městské části Praha 2 a Technické správy komunikací (TSK) podařilo, aby byl chodník místo na jaře nově vydlážděn už nyní před Vánocemi,“ říká místostarosta Prahy 2 Jan Korseska (oba ODS).

Technická správa komunikací (TSK) a společnost Pražská energetika, která zde prováděla pokládku inženýrských sítí. počítaly původně s kompletní rekonstrukcí chodníku až příští rok na jaře. Teplé počasí letošního podzimu umožnilo zahájit práce už během listopadu.

Může se v nich ale pokračovat pouze ve dnech, kdy nemrzne. Pražská mozaika se pokládá totiž do písku, kam se přidává vápno a cement.

Po celou dobu prací zůstává zúžen jeden jízdní pruh v komunikaci v Resslově ulici. Podle předpokladu TSK budou práce hotovy do poloviny prosince.


Rada schválila plán obnovy vodohospodářské infrastruktury na letošní rok

Včera v 09:24

Pražští radní schválili roční plán obnovy, rekonstrukce, modernizace a rozvoje vodohospodářského majetku zajišťovaného Pražskou vodohospodářskou společností (PVS) v roce 2019. Celkové finanční zdroje na investice pro rok 2019 jsou předpokládány ve výši 2,135 miliardy korun bez DPH. Rekonstrukce se...

Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

24. dubna 2019 v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

24. dubna 2019 v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Další články
Nahoru