dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
5°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Asfalt u památníku heydrichiády po kritice mizí dřív, na místo se do Vánoc vrátí dlažba
Práce v Resslově ulici. Foto: P2

Asfalt u památníku heydrichiády po kritice mizí dřív, na místo se do Vánoc vrátí dlažba

Na chodníku před kostelem sv. Cyrila a Metoděje s Národním památníkem hrdinů heydrichiády v Resslově ulici zůstal dočasně po výkopových pracích asfaltový pás. Dočasné řešení mělo být odstraněno až po zimě, což vzbudilo kritiku veřejnosti, proti se postavila i radnice Prahy 2. Na místo se dlažba, takzvaná pražská mozaika, nakonec vrátí už do poloviny prosince. 

Starostka Prahy 2 Jana Černochová několikrát zdůraznila, že s čekáním na opravy až do jara se městská část nehodlá smířit. „Je to jedno z nejpamátnějších míst na území Prahy 2, kde jsme letos v červnu slavnostně odhalili pamětní destičky se jmény Kubiše a Gabčíka a dalších padlých parašutistů. Jsme rádi, že se společnými silami městské části Praha 2 a Technické správy komunikací (TSK) podařilo, aby byl chodník místo na jaře nově vydlážděn už nyní před Vánocemi,“ říká místostarosta Prahy 2 Jan Korseska (oba ODS).

Technická správa komunikací (TSK) a společnost Pražská energetika, která zde prováděla pokládku inženýrských sítí. počítaly původně s kompletní rekonstrukcí chodníku až příští rok na jaře. Teplé počasí letošního podzimu umožnilo zahájit práce už během listopadu.

Může se v nich ale pokračovat pouze ve dnech, kdy nemrzne. Pražská mozaika se pokládá totiž do písku, kam se přidává vápno a cement.

Po celou dobu prací zůstává zúžen jeden jízdní pruh v komunikaci v Resslově ulici. Podle předpokladu TSK budou práce hotovy do poloviny prosince.


Praha se připojí k výzvě evropských měst ohledně platforem pro krátkodobé ubytování

26. ledna 2020 v 09:29

Praha se připojí k výzvě několika evropských měst Evropské komisi, aby začala řešit celoevropskou regulaci platforem pro krátkodobé ubytování typu Airbnb. Ve čtvrtek to schválili zastupitelé. Město také jedná s ministerstvem pro místní rozvoj o národní regulaci, dva předchozí návrhy Poslanecká...

Dotace od hlavního města podpoří výstavu dostupného bydlení, rozhodli zastupitelé

26. ledna 2020 v 09:19

Pražské zastupitelstvo ve čtvrtek schválilo poskytnutí dotací z Fondu rozvoje dostupného bydlení městské části Praha – Ďáblice ve výši 17 milionů korun a městské části Praha – Lysolaje ve výši 89 milionů korun. Finanční prostředky budou využity k podpoře vybudování...

Další články
Nahoru