dnes
Neděle - zatazeno
24°C
zítra
Pondělí - zatazeno
28°C
pozítří
Úterý - jasno
29°C
Asfalt u památníku heydrichiády po kritice mizí dřív, na místo se do Vánoc vrátí dlažba
Práce v Resslově ulici. Foto: P2

Asfalt u památníku heydrichiády po kritice mizí dřív, na místo se do Vánoc vrátí dlažba

Na chodníku před kostelem sv. Cyrila a Metoděje s Národním památníkem hrdinů heydrichiády v Resslově ulici zůstal dočasně po výkopových pracích asfaltový pás. Dočasné řešení mělo být odstraněno až po zimě, což vzbudilo kritiku veřejnosti, proti se postavila i radnice Prahy 2. Na místo se dlažba, takzvaná pražská mozaika, nakonec vrátí už do poloviny prosince. 

Starostka Prahy 2 Jana Černochová několikrát zdůraznila, že s čekáním na opravy až do jara se městská část nehodlá smířit. „Je to jedno z nejpamátnějších míst na území Prahy 2, kde jsme letos v červnu slavnostně odhalili pamětní destičky se jmény Kubiše a Gabčíka a dalších padlých parašutistů. Jsme rádi, že se společnými silami městské části Praha 2 a Technické správy komunikací (TSK) podařilo, aby byl chodník místo na jaře nově vydlážděn už nyní před Vánocemi,“ říká místostarosta Prahy 2 Jan Korseska (oba ODS).

Technická správa komunikací (TSK) a společnost Pražská energetika, která zde prováděla pokládku inženýrských sítí. počítaly původně s kompletní rekonstrukcí chodníku až příští rok na jaře. Teplé počasí letošního podzimu umožnilo zahájit práce už během listopadu.

Může se v nich ale pokračovat pouze ve dnech, kdy nemrzne. Pražská mozaika se pokládá totiž do písku, kam se přidává vápno a cement.

Po celou dobu prací zůstává zúžen jeden jízdní pruh v komunikaci v Resslově ulici. Podle předpokladu TSK budou práce hotovy do poloviny prosince.


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

Včera v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 2 žádá magistrát o kontrolu stavu stromořadí v ulicích na svém území

17. července 2019 ve 14:11

Radní Prahy 2 se usnesli, že městská část požádá magistrát o kontrolu faktického stavu všech uličních stromořadí na území městské části. Tato stromořadí jsou majetkem hlavního města. Praha 2 chce znát stav stromů zejména s ohledem na bezpečnost.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

16. července 2019 v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Další články
Nahoru