dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Pražský sport

Arytmogenní kardiomyopatie ukončila boj Petra Malého o návrat na ligové trávníky

Fotbalista Dukly Praha Petr Malý předčasně ukončil kariéru vrcholového sportovce. Po deseti měsících tak končí boj a doufání v návrat na ligové trávníky.

Malého diagnóza? Arytmogenní kardiomyopatie. „Jde o poruchu srdečního rytmu, která nelze vyléčit a dá se pouze podchytit implantací defibrilátoru. Tuto operaci jsem již podstoupil,“ podotýká Petr Malý.

Se sportem se ale úplně loučit nemusí. „Bylo mi zakázáno pokračovat se sportem na vrcholové úrovni, ale díky defibrilátoru můžu sportovat aspoň rekreačně. Nesmím se přepínat,“ uvědomuje si.

V Dukle působí už přes deset let a je to znát i na podpoře v kabině. „Kluci mi po celou dobu pomáhali a pomáhají. Nesli to špatně, ale život jde dál. Nejdůležitější je, že žiju, hranice byla tenká,“ zdůrazňuje.

Nyní se bude naplno věnovat své nové profesi vedoucího prvního týmu. „Ale rýsují se i další možnosti uplatnění tady na Dukle. Úplně první řešení, které mě napadlo, bylo stát se trenérem. Začít dělat trenérskou licenci a trénovat malé kluky. Asi by mě to bavilo, ale musel bych si to vyzkoušet,“ nechává otevřená vrátka dalším možným příležitostem.

„Rád bych poděkoval personálu a doktorům kardiologie nemocnice Karlovo náměstí za veškerou jejich péči. Byl bych moc rád, kdyby si mě lidi pamatovali jako fotbalistu a né jako někoho, kdo měl problémy se srdcem,” přeje si.

Petr Malý

Odchovanec AC Sparty Praha působil na Letné až do roku 2004, kdy pro přetlak v záloze prvního týmu odešel na hostování nejprve do FK Králův Dvůr a o rok později do FK Dukla Praha, kam později přestoupil. V Dukle prošel Pražským přeborem, 2. ligou, až s ní v sezoně 2010/2011 postoupil do nejvyšší fotbalové soutěže. Ve žluto-červených barvách naskočil celkem do 68 prvoligových zápasů a vstřelil 9 branek.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru