dnes
Sobota - prehanky-snih
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
-1°C
Artové kino v Městské knihovně láká akčními cenami lístků na intelektuální filmové orgie
Z filmu Žena v kleci. Foto: archiv

Artové kino v Městské knihovně láká akčními cenami lístků na intelektuální filmové orgie

Do nového roku vstoupilo špičkovou digitální technikou vybavené kino v Městské knihovně na Mariánském náměstí filmovou hitparádou nezávislých distribučních společností a do konce ledna přináší novinky z oblasti nekomerční kinematografie.

Snímky, které v podzimní sezóně roku 2013 zaujaly publikum i kritiku, ale i horké novinky legendárních tvůrců právě vstupující do českých kin. Artovou šestku lednové nabídky tvoří filmy jak evropské produkce, tak domácí díla téměř debutujících režisérů.

Program kina v knihovně na Mariánském náměstí

21. 1. ŽENA V KLECI (Dánsko 2013, Mikkel Nørgaard, dánsky, české titulky, 97 min.)
Komisař Carl Mørck je přeložen do nově zřízeného oddělení, jež má za úkol protřídit nedořešené a odložené kauzy. Vrhá se do případu populární političky, která před pěti lety záhadně zmizela. Strhující thriller z pera scenáristy filmového hitu Muži, kteří nenávidí ženy.
Vstupné 70 Kč

23. 1. SHOW! (ČR 2013, Bohdan Bláhovec, 69 min.)
Překvapivě intimní portrét podnikatelského snu s obludnými konturami. Dívčí kapela 5Angels ušla za pět let pod vedením otce jedné ze zpěvaček cestu až k branám popové slávy. Není však dlážděna jen céčky Michala Davida.
Vstupné 60 Kč

27. 1. OMAR (Palestina 2013, Hany Abu-Assad, arabsky, hebrejsky, české titulky, 97 min.)
Mladého pekaře Omara dělí od jeho tajné lásky Nadji zeď, která přetíná území Palestiny. Kvůli práci, rodině či lásce ji denně přelézají stovky mužů a riskují tím život. Omar upadá do zajetí a je podezřelý ze zrady kamarádů. Všechno co dělá, však dělá pro Nadju.
Vstupné 60 Kč

28. 1. PARCHANTI SPÍ DOBŘE (Francie – Německo 2013, Claire Denis, francouzsky, české titulky, 100 min.)
V temném thrilleru z noční Paříže se námořní kapitán Marco Silvestri snaží pomoci své sestře, jejíž manžel spáchal za tajemných okolností sebevraždu. Zprvu se zdá, že za vším stojí bohatý a mocný obchodník. Postupně ale zjišťuje, že věci nejsou tím, čím se zdají být.
Vstupné 70 Kč

29. 1. ROZKOŠ (ČR 2013, Jitka Rudolfová, 111 min.)
Posedlost láskou, posedlost uměním, posedlost originalitou, posedlost napodobováním, posedlost úspěchem, posedlost penězi a… posedlost sama sebou. Milena svůj vztah žije na základě iluze, iluze vztahu, kde hlavní slovo má mobilní telefon.
Vstupné 70 Kč

30. 1. NYMFOMANKA, část I. (Dánsko – Německo – Francie – Belgie – Velká Británie 2013, Lars von Trier, anglicky, české titulky, 110 min.)
Otevřená studie ženské sexuality podle kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera.
Vstupné 80 Kč


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru