Dnes Čtvrtek - zatazeno 15°C
Zítra Pátek - bourky 13°C
Čtvrtek 30. 5. 2024
Svátek má Ferdinand
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Letní PrahaSetkáníVíkend

ArtFér v Pragovka Gallery podpoří současné umělce

13. 8. 2023
Neděle 13. srpna mezi 13 a 18 hodinou bude v Pragovka Gallery patřit prvnímu ArtFéru. ArtFér navazuje na tradiční ArtBazaar a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům originální umělecká díla, která si mohou zakoupit přímo od rezidentů Pragovky a dalších vybraných autorů a zároveň tak podpořit umělce mladé a střední generace. Na letním Artféru se jich představí více než dvě desítky.

„Letní ArtFér s podtitulem umění za peníze je akce pro milovníky umění, kteří si chtějí domů koupit originální umělecké dílo a zároveň nákupem podpořit přímo umělce. Není to klasická prodejní akce, ale spíše komunitní událost, kdy se návštěvníci mohou setkat s umělci v neformální atmosféře, výběr s nimi prodiskutovat nebo si domluvit návštěvu ateliéru. K účasti primárně oslovujeme umělce, kteří mají svůj ateliér v areálu Pragovky. Jejich výběr pak doplňujeme zajímavými osobnostmi mladé generace,“ říká výkonný ředitel Pragovka Gallery Filip Zimovjan.

Připraven je i bohatý doprovodný program. Děti i dospělí si budou na výtvarném workshopu od 13 do 16 hodin moci vyzkoušet techniku linorytu a tisku na textil.

V 16 hodin se na Pragovce objeví lovec, který zvířátkům raději pomáhá, než aby je lovil, a bude se snažit ulovit jednu pěkně vykutálenou princeznu v představení Pohádka z krosny z dílny Studia DAMÚZA.

V rámci ArtFéru se budou návštěvníci moci stát součástí skupiny Urban Sketchers Prague a naskicovat si divadelní představení i různá zákoutí budovy E Factory.  Informační sraz skupiny je v 15 hodin.

Otevřena bude i právě probíhající rezidentská výstava Excel v Pragovka Gallery. Představuje se na ní celkem 41 umělců, kteří mají v areálu Pragovky své ateliéry. Výstava není tematicky ani obsahově omezená, naopak vytváří přirozený obraz toho, co se každý den děje za dveřmi uměleckých ateliérů. Díla z výstavy Excel je možné také zakoupit.


Autor: Hla

Onkopacienti oslaví život pohybem

Včera v 11:36

Pohyb má být nedílnou součástí života, poskytuje celou řadu benefitů pro fyzickou i duševní kondici – a to jak u zdravých osob, tak u lidí s probíhající nebo ukončenou léčbou rakoviny. Jasně to potvrzují nejen vědecké studie, ale také osobní zkušenosti samotných pacientek a...

Tradiční 111. Primátorky startují v pátek

28. května 2024 v 17:13

V pátek 31. května odstartují soutěže mládežnických kategorií a vrchol celého víkendu bude v neděli 2. června, kdy se uskuteční závod osmiveslic.

Národopisné dny

28. května 2024 v 10:53

Národopisné dny v Národopisném muzeu Národního muzea a přilehlé zahradě Kinských od 31. května do 1. června.

Fresh Senior Festival ve Ville Pellé chystá bohatý program

26. května 2024 v 07:32

V pondělí 3. června se uskuteční dvanáctý ročník Fresh Senior Festivalu, akci bude hostit Villa Pellé v pražské Bubenči. Letos se organizátoři rozhodli připojit k oslavám Roku české hudby, jež se konají u příležitosti 200 let od narození Bedřicha Smetany. Jako motto festivalu proto zvolili název...

SWAPuj s Bronzovkou

26. května 2024 v 07:02

Na swapu v úterý 28. května můžete měnit oblečení, které nám leží ve skříni v naději, že si ho někdy zase oblečete, obuv, která se nám kdysi líbila, ale vlastně se k ničemu nehodí, knihy, které už máte přečtené anebo ty, které jste si před lety koupili, ale nikdy číst...

Dětský den Prahy 14 a DDM Prahy 9

26. května 2024 ve 04:50

Dětský den se koná v sobotu 1. června od 14 hodin v parku U Čeňku a je zdarma. S dětmi prožijete pirátské odpoledne plné zábavy.

Malostranský hřbitov: Tanec smrti

25. května 2024 v 09:28

Divadelní průvod, pohřeb smutku, připomínka radostí života ve stylu site-specific, která herce společně s diváky podněcuje k oslavě života, ale nezapomíná ani na lidskou smrtelnost ve čtvrtek 30. května ve 20:30.

Reuse neděle v Praze 6

25. května 2024 v 07:52

Dát věcem druhou šanci můžete v neděli 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí.

Praha 6: Setkání v parku Malý Břevnov

25. května 2024 v 07:25

Další ze série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se uskuteční v parku na Malém Břevnově. Tématem setkání ve středu 29. května v 17 hodin bude doprava, bytová výstavba nebo kulturní akce.

Žižkovské mezidvorky 2024

25. května 2024 v 06:31

Třináctý ročník multižánrového sousedského festivalu v sobotu 25. května od 13 hodin. Těšit se můžete na staronové, ale i zbrusu nové účastníky, nové dvorky k prozkoumání, bohatý program, setkání s místními umělci a výtvarníky a dalšími zajímavými lidmi...

Další články
Nahoru