dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražský život

Areál Waltrovka v Malé galerii

Na začátku letošního roku otevřela radnice páté městské části pro své občany Malou výstavní síň, Galerii MČ Praha 5, která si klade za cíl celoročně seznamovat širokou veřejnost s řadou významných rozvojových území a urbánní potenciál městské části.

Na výstavní ploše své projekty představují i jednotliví developeři, kteří mají významný podíl na proměně Prahy 5. Pátá městská část patří z hlediska rozvíjejících se oblastí k jedné z nejvýznamnějších lokalit na území hlavního města.

V současné době probíhá v Malé výstavní síni prezentace projektu Waltrovka, Penta Investmens, arch. studio: Jakub Cigler Architekti, Atelier Krátký, Arch. studio ADR.

Projekt je v prostorách galerie možné vidět do konce března, ve všední dny v době od 13 – 18 hodin, mimo pondělí. Momentálně se tak můžete seznámit s dalšími plány společnosti Penta v areálu Waltrovka v Jinonicích. Na výstavě bude představena nejen nová podoba celého území, ale zároveň i trochu historie z úspěšné éry továrny Walter (dříve továrna na letecké a automobilové motory).

„Stejně jako technicky dokonalé letecké motory známé po celém světě, zakládá si i projekt na špičkovém architektonickém řešení a vysokém standardu kvality, který uspokojí všechny stránky života moderního člověka. Zvolený název navíc vhodně komunikuje také s atraktivním vzhledem budov, stavějícím na oblých a ladných tvarech, a dohromady tak navozují pocity volnosti a lehkosti, které projekt svým uživatelům nabízí,“ uvádí stránky aviatica.cz, první ze staveb celého projektu.


Další články
Nahoru