Dnes Pátek - polojasno 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Areál ledových sportů na Jižním Městě se otevře na jaře
Na stavbě Areálu ledových sportů probíhají dokončovací práce. Toto je stav z loňského listopadu. Foto: arealls.cz

Areál ledových sportů na Jižním Městě se otevře na jaře

Provoz Areálu ledových sportů (ALS), který na Jižním Městě v Praze 11 staví firma AR Delta, začne zřejmě v březnu tohoto roku. Pro školy z Prahy 11 bude mít vyhrazenou kapacitu. ČTK to sdělil manažer výstavby a předseda pracovní skupiny ALS Karel Kubeška. Součástí sportoviště na městském pozemku u základní školy Ke Kateřinkám budou kryté kluziště a dráhy pro curling.

„Zahájení provozu předpokládáme v březnu 2023, záleží však na dokončení všech potřebných administrativních procesů," uvedl Kubeška. Školy v Praze 11 podle Kubešky opakovaně projevují zájem o využití areálu. „AR Delta má pro školy vyhrazenou potřebnou kapacitu a s využitím areálu školami, mládeží a veřejností se samozřejmě počítá," řekl.

Městská část Praha 11 byla držitelem 50 procent akcií v podniku, své akcie ale prodala společnosti ALS Investors, která je druhým akcionářem. Svůj podíl prodala městská část za 41 milionů korun loni.

V minulosti radnice poskytla firmě AR Delta pozemky na stavbu, za pět milionů korun díky dotaci z pražského magistrátu koupila akcie a za dalších 35 milionů, které radnice získala od Prahy jako bezúročnou půjčku, navýšila kapitál ve firmě.

Výstavba Areálu ledových sportů se chystala několik let. Soukromý investor s přípravami začal v roce 2014. Stavební práce začaly začátkem roku 2019 s předpokladem, že hotovo bude v polovině roku 2020. Termín dokončení stavby byl několikrát prodloužený. Předpokládaná cena stavby byla dříve podle smlouvy mezi AR Delta a firmou Syner 194 milionů korun bez DPH.


Autor: ČTK

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Letní hry Na Františku

23. května 2024 ve 12:38

Praha 1 pořádá Letní hry Na Františku. Děti a mladiství se mohou těšit na atletiku, mini golf, basketbal, florbal, lezení, veslování nebo surfařský simulátor.

Kdo je nejrychlejší v Praze 14 ukáže Večerní Svěrácká 10

23. května 2024 v 07:33

Desátý ročník běžeckého závodu na 10 a 5 km Večerní Svěrácká 10 se startem na Plechárně na Černém Mostě v sobotu 25. května v 16:30. Na desetikilometrové trati se běží dva pětikilometrové okruhy.

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru