Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Areál kolečkových sportů se dvěma drahami plánuje Praha 6 vybudovat na Ladronce
Vizualizace Areálu kolečkových sportů. Zdroj: aplus.cz

Areál kolečkových sportů se dvěma drahami plánuje Praha 6 vybudovat na Ladronce

V rámci budoucího rozvoje Ladronky plánuje Praha 6 vybudovat na místě Areál kolečkových sportů. Jeho realizace a další chystané změny, třeba v oblasti zvýšení bezpečnosti návštěvníků, vycházejí ze schváleného plánu pro Ladronku a radnice je předem konzultuje s místními obyvateli a spolky. Městská část o tom informovala ve svých novinách Šestka. Kdy dojde k výstavbě a jaké budou náklady, zatím nebylo určeno. 

Největší rozvoj zažil areál na Ladronce v letech 2000 až 2006, kdy došlo k rekultivaci parku, výstavbě bruslařské dráhy a rekonstrukci usedlosti. To se projevilo v jeho návštěvnosti, která se násobně zvýšila. Pro tisíce návštěvníků však chybělo dostatečné zázemí. Davy lidí také vadily místním obyvatelům. Proto v roce 2016 Praha 6 rozhodla spolupracovat na dalším rozvoji se spolky z této lokality.

„Zřídila pracovní skupinu, v níž mají zastoupení nejen lidé z radnice, ale i zástupci obyvatel. Z jednání skupiny a z participace s místními občany vznikl dokument Plán pro Ladronku, schválený v roce 2018 radou i zastupitelstvem. Plán obsahuje sedmnáct bodů, jak by se měl areál v následujících letech rozvíjet, a městská část podle něj postupuje,“ sdělil Jiří Lála (ODS), pověřenec pro významné investice městské části, mezi něž rozvoj Ladronky patří.

Areál kolečkových sportů

Sportovci na Ladronce se v budoucnu dočkají Areálu kolečkových sportů. Z plánovaných opatření a vylepšení je jeho příprava nejdále, je hotový projekt a městská část žádá o stavební povolení.

Tento areál by se měl nacházet v blízkosti prodejny Kauflandu, kde je nyní malý okruh pro kolečkové brusle. Areál nabídne dva nové okruhy – dvou- a čtyřsetmetrový, oba mají parametry závodních drah.

První bude mít povrch z jemnozrnného asfaltu s vrstvou pružného akrylátu, druhý zase obohatí pravá zatáčka, povrch bude tvořit hladký asfalt. Dráhy budou sloužit nejen profesionálním sportovcům. Odstěhováním části bruslařů do areálu by se mohly uvolnit dráhy ve zbytku parku, a tím se zvýšit jejich bezpečnost.

Sportovci zde budou mít k dispozici parkoviště. Součástí areálu kolečkových sportů bude i budova, která nabídne zázemí jak pro správce, kterému nabídne potřebné prostory, tak pro návštěvníky.

Ti zde najdou společnou šatnu s uzamykatelnými skříňkami, toalety, které budou přístupné i přímo z venkovního prostoru. Vznikne tady i občerstvení s venkovním a částečně zastřešeným posezením, které může fungovat nezávisle na provozu objektu. Budovu bude lemovat takzvaná promenáda.

Architekti počítají také se zelenou střechou, retenční nádrží na vodu a tím, že ke stávající zeleni přibude další. Zvažuje se, že dráha bude připravena na chlazení tak, aby v zimě mohla fungovat jako bruslařská.

Plán pro Ladronku také počítá s variantou, že by se dráhy ve východní části mohly rozšířit až na pět a půl metru. Zde je ale třeba brát ohled i na chodce, pro něž jsou určené mlatové cesty, a na jejich oddělení.


Autor: red

Blešák na Radlické

Včera v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

21. července 2024 v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Další články
Nahoru