dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
13°C
Areál historické vodárny v Braníku začne opět sloužit dětem už v létě
Vršovická vodárna v Braníku. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Areál historické vodárny v Braníku začne opět sloužit dětem už v létě

Areál secesní Vršovické vodárny v Braníku, který opakovaně poničila povodeň, se lidem v létě znovu otevře. Sloužit bude dětem a mládeži. Vedení Prahy historický objekt s hřištěm svěřilo do správy Hobby centru 4, které je příspěvkovou organizací města.

Zanedbaný průmyslový areál, který je kulturní památkou, nechal magistrát v roce 2011 opravit za 150 milionů korun. Následné povodně ale budovy znovu poškodily. Vodárna proto byla kvůli dalším rekonstrukcím lidem opakovaně nepřístupná.

„Musíme připravit koncepci užívání této lokality tak, aby s letní sezónou byl areál otevřen pro potřeby Pražanů," řekla pražská radní pro sport a volný čas Hana Nováková (ČSSD). Ředitel Hobby centra 4 Vladimír Bek se k plánům na letní sezonu nechtěl vyjadřovat. Centrum se věnuje volnočasovým aktivitám dětí, pořádá mimo jiné kroužky a dětské tábory.

Vodárna, i když leží v Braníku v ulici Vltavanů, se jmenuje po Vršovicích, které zásobovala pitnou vodou. Postavena byla podle návrhu architekta Jana Kotěry v roce 1907. Komplex bývalé úpravny vody a čerpací stanice sloužil do sedmdesátých let minulého století. V roce 2002 byl zařazen mezi kulturní památky České republiky.


Další články
Nahoru