Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Areál biotopového koupaliště Lhotka možná bude mít celoroční provoz
Areál lhoteckého koupaliště. Zdroj foto: MČ Praha 4

Areál biotopového koupaliště Lhotka možná bude mít celoroční provoz

Praha 4, která vlastní a prostřednictvím své společnosti 4-Majetková i provozuje biotopové koupaliště Lhotka, odhalila své plány s tímto oblíbeným areálem. Informovali o tom zástupci vedení městské části.

Koupaliště mělo letos kratší sezónu. Kvůli výskytu cerkárií, zavlečených do vody ptactvem, muselo být v druhé polovině června uzavřeno, otevřelo se až v srpnu. Sezonu se nakonec podařilo aspoň částečně zachránit, prodloužila se až do druhé poloviny září.

„Byla to smůla, ale jsem rád, že se podařilo problém vyřešit a lidé se druhou polovinu sezony užili, pomohlo nám i počasí,“ uvedl starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS).

Podle něj chce městská část v areálu investovat. V rozpočtu je na to na následující roky alokováno až 27 milionů korun. Záměrem je, aby areál nebyl využíván jen v létě, ale ideálně celoročně. 

Městská část proto chce v dalších letech na rozvoj areálu zaměřit a vyčlenila pro to už i potřebné prostředky ve svém rozpočtu. Kromě nezbytného vodního a kalového hospodářství nebo dokončení rekonstrukce oplocení se mohou návštěvníci těšit na celou řadu novinek.

„Chceme, aby tento jedinečný areál mohli návštěvníci využívat celoročně. Pro letní provoz je třeba dokončit dětskou zónu včetně brouzdaliště s vodními prvky. Prodloužení sezóny by mělo pomoct vytvoření sportovní a hrací zóny pro všechny věkové kategorie s například workoutovými prvky, minigolfem, stolním tenisem nebo pétanquem. V zimním období by pak měla být asi tím největším lákadlem sauna,“ popsal plány městské části místostarosta pro investice Jan Hušbauer (ANO).

Areál čeká také obnova stávajících konstrukcí a prvků, nebo třeba dokončení okružní asfaltové cesty. Rozšíření služeb by pak měla navrhnout studie využití stávajícího objektu prádelny, který by mohl do budoucna sloužit jako restaurace a také k dalšímu sportovnímu vyžití. S růstem počtu návštěvníků plánuje vedení radnice také řešit možnosti parkování v blízkosti areálu.

Pro tento záměr vyčlenila čtvrtá městská část včetně dotací na rozvoj koupaliště cca 28,4 mil. korun a dle slov vedení už jsou přípravy na některé z novinek v plném proudu. 


Autor: Jan Puci

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru