dnes
Sobota - oblacno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pražská politika

Architektonická soutěž o novou podobu radnice Prahy 7 jde do finále. Je v něm osm návrhů

Mezinárodní architektonická soutěž na novou podobu radnice Prahy 7 se dostává do své závěrečné fáze. Koncem tohoto týdne bude porota hodnotit osm návrhů, které postoupily do druhého kola. Vítěz bude představen 17. května na výstavě v budově nové radnice.

Soutěž na novou podobu radnice byla na základě výstupů z místního referenda vyhlášena podle pravidel České komory architektů letos v únoru. Do prvního kola se přihlásilo 70 architektonických ateliérů. Mezinárodní porota následně vybrala osm návrhů, které postoupily k podrobnějšímu zpracování do druhého kola. Termín odevzdání výsledných návrhů byl stanoven na 2. května. Návrhy odevzdaly všechny oslovené ateliéry.
 
Mezinárodní porota se k posouzení osmi finálních návrhů sejde dnes a zítra. Následně dojde k dopracování všech administrativních náležitostí dle regulí soutěže. Po té bude výsledné rozhodnutí poroty předáno radním Prahy 7 ke schválení.

Výsledky soutěže budou zveřejněny na vernisáži výstavy, která se uskuteční v úterý 17. května od 19 hodin v přízemí budovy nové radnice U Průhonu 1338/38. Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout vizualizace a další podklady ke všem hodnoceným návrhům.

Výstava bude v nové radnici k vidění do úterý 31. května. O výsledcích se občané dozví také prostřednictvím přehledného katalogu ve formátu časopisu Hobulet, který bývá  doručen do všech schránek v Praze 7.


Další články
Nahoru