dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
3°C
Zpravodajství

Architekti mají zájem o Prahu 14

Velký zájem ze strany soutěžících vzbudila Prahou 14 vyhlášená mezinárodní architektonická soutěž na komunitní centrum Hloubětínská 55. Po skončení registrace jsou v soutěži přihlášeni 204 zájemci. Ti své návrhy mohou podávat do 31. března letošního roku.  

„Vyhlášení mezinárodní architektonické soutěže bylo správným rozhodnutím. Velké množství registrovaných uchazečů nám dává jistotu, že budeme vybírat z kvalitních návrhů a různých přístupů k realizaci,“ říká Radek Vondra, starosta městské části Praha 14.

Předmětem architektonické soutěže je zhotovení návrhu nového komunitního centra, jehož prostory by měly vytvořit ideální podmínky s atraktivními architektonickými prvky pro oficiální i neoficiální setkávání komunitních skupin. „Po odevzdání soutěžních návrhů připravíme pro naše občany jejich veřejnou prezentaci, aby se s nimi mohli seznámit,“ dodává starosta Radek Vondra.  

Komunitní centrum vznikne v lokalitě historického jádra Hloubětína, v sousedství památkově chráněného kostela sv. Jiří, zahrad Hloubětínského zámečku a Křížovnického dvora.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru