dnes
Úterý - jasno
30°C
zítra
Středa - skorojasno
30°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
32°C
Architekt: Praha by v centru měla bojovat o každý volný metr, nezastavujte konec Pařížské ulice
Návrh umístění parku na prostranství vedle hotelu InterContinental (ten stojí vlevo v pozadí). Koláž: TING Architects

Architekt: Praha by v centru měla bojovat o každý volný metr, nezastavujte konec Pařížské ulice

Připravovaný Metropolitní plán zatím počítá se zástavbou plochy naproti hotelu InterContinental v historickém centru Prahy. To budí rozruch a na stranu kritiků se postupně řadí i architekti. Jeden z nich, Štěpán Toman ze společnosti TING Architects, sdělil serveru Pražský patriot výhrady proti tomu, že by plocha na konci Pařížské ulice měla být zastavěna. 

„O volném prostoru na konci Pařížské ulice před hotelem InterContinental se vedou zuřivé debaty. Chápu, že taková velká, volná a relativně nevzhledná volná plocha v samém srdci města svádí k zástavbě a z ekonomického hlediska je to jasná volba, nicméně podle mého názoru to úplně šťastné řešení není. Když odhlédneme od toho, že tato volná plocha má všechny atributy malého náměstí a nazývat jí prolukou, je přinejmenším zkreslující. Jsou zde potřeby města, které jasně hovoří ve prospěch volné plochy,“ uvedl Štěpán Toman. 

Praha by podle něj měla bojovat v centru o každý volný metr. „Volného prostoru je zde velmi málo a zastavovat ten zbývající rozhodně kvalitu života místních nezlepší. Navíc Praha má v letních měsících problém s přehříváním a nějaká ta zelená plocha by jí opravdu pomohla. Změna náměstíčka v park by byla rozhodně přínosnější,“ pokračuje.

Chápe, že ponechání volného prostoru nemá valný ekonomický potenciál. „Ale právě proto je zde město a Metropolitní plán, který by měl bránit místa ve městě proti čistě ekonomickým zájmům a určovat pravidla. Nový plán je v procesu tvorby, mnoho míst je v něm sporných a myslím si, že taková to debata je pro úspěšné dokončení velmi přínosná a nezbytná. Doufám, že tento podnět nezapadne,“ dodal.


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

20. července 2019 v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 2 žádá magistrát o kontrolu stavu stromořadí v ulicích na svém území

17. července 2019 ve 14:11

Radní Prahy 2 se usnesli, že městská část požádá magistrát o kontrolu faktického stavu všech uličních stromořadí na území městské části. Tato stromořadí jsou majetkem hlavního města. Praha 2 chce znát stav stromů zejména s ohledem na bezpečnost.

Další články
Nahoru