dnes
Pondělí - oblacno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - zatazeno
6°C
Architekt: Praha by v centru měla bojovat o každý volný metr, nezastavujte konec Pařížské ulice
Návrh umístění parku na prostranství vedle hotelu InterContinental (ten stojí vlevo v pozadí). Koláž: TING Architects

Architekt: Praha by v centru měla bojovat o každý volný metr, nezastavujte konec Pařížské ulice

Připravovaný Metropolitní plán zatím počítá se zástavbou plochy naproti hotelu InterContinental v historickém centru Prahy. To budí rozruch a na stranu kritiků se postupně řadí i architekti. Jeden z nich, Štěpán Toman ze společnosti TING Architects, sdělil serveru Pražský patriot výhrady proti tomu, že by plocha na konci Pařížské ulice měla být zastavěna. 

„O volném prostoru na konci Pařížské ulice před hotelem InterContinental se vedou zuřivé debaty. Chápu, že taková velká, volná a relativně nevzhledná volná plocha v samém srdci města svádí k zástavbě a z ekonomického hlediska je to jasná volba, nicméně podle mého názoru to úplně šťastné řešení není. Když odhlédneme od toho, že tato volná plocha má všechny atributy malého náměstí a nazývat jí prolukou, je přinejmenším zkreslující. Jsou zde potřeby města, které jasně hovoří ve prospěch volné plochy,“ uvedl Štěpán Toman. 

Praha by podle něj měla bojovat v centru o každý volný metr. „Volného prostoru je zde velmi málo a zastavovat ten zbývající rozhodně kvalitu života místních nezlepší. Navíc Praha má v letních měsících problém s přehříváním a nějaká ta zelená plocha by jí opravdu pomohla. Změna náměstíčka v park by byla rozhodně přínosnější,“ pokračuje.

Chápe, že ponechání volného prostoru nemá valný ekonomický potenciál. „Ale právě proto je zde město a Metropolitní plán, který by měl bránit místa ve městě proti čistě ekonomickým zájmům a určovat pravidla. Nový plán je v procesu tvorby, mnoho míst je v něm sporných a myslím si, že taková to debata je pro úspěšné dokončení velmi přínosná a nezbytná. Doufám, že tento podnět nezapadne,“ dodal.


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Další články
Nahoru