dnes
Úterý - zatazeno
26°C
zítra
Středa - jasno
26°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
29°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Archeologie je věda plná dobrodružství. Přesvědčte se v Nové budově Národního muzea

Všichni malí i velcí návštěvníci se mohou těšit do Nové budovy Národního muzea, kde se 3. června koná akce „Dobrodružství archeologie“ pořádaná k Mezinárodnímu dni dětí. Během sobotního odpoledne bude pro rodiny s dětmi probíhat bohatý doprovodný program, kdy si budou moci na chvíli vyzkoušet práci archeologa v terénu. 

Také se v provizorní archeo-laboratoři naučí restaurovat vzácné nálezy a určit jejich stáří nebo si například prohlédnou několik rekonstrukcí pravěkých oděvů a dozvědí se, že i v dávných dobách pravěku lidé velmi dbali na módu a módní doplňky. Nebudou chybět ani ukázky replik a také menší výstavka pravěkých a starověkých originálů ze sbírek Národního muzea. Akce se koná od 13 do 17 hodin. Vstupné je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Archeologie je věda plná dobrodružství. V čem ale spočívá každodenní práce archeologa a k čemu je nám dnes dobrá? Odpovědi na tyto a další otázky se návštěvníci dozvědí na sobotní akci s názvem „Dobrodružství archeologie“.

Terénní archeologie
Všichni zájemci mají jedinečnou příležitost stát se na pár okamžiků archeologem. Naučí se, jak se správně odkrývají nálezy a jak je třeba je pečlivě zdokumentovat.

Archeologická laboratoř
Obdivovatelé tisíce let starých předmětů se na provizorním laboratorním pracovišti naučí rozpoznávat stáří nálezů a navíc si budou moci některé z nich také zrestaurovat.

Pravěká móda
Na své si přijdou i milovníci oděvů a módních doplňků. O tom, jak se v pravěku lidé mohli „vymódit“, se přesvědčí při pohledu na vystavené rekonstrukce pravěkých oděvů.

Pravěká umělecká dílna
V rámci programu bude zprovozněna také pravěká dílna. Každý účastník si pak na závěr může vlastnoručně vytvořit z hlíny repliku pradávného artefaktu, ať už uměleckého kousku, módního doplňku či jen předmětu každodenní potřeby.

Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1.


Malý Mikuláš se loučí s Prahou

Dnes v 17:26

Villa Pellé otevírá poslední týden úspěšné výstavy francouzského ilustrátora a humoristy Jeana-Jacquse Sempého. Přijďte se rozloučit s Mikulášem a jeho kamarády, celá parta odjíždí z pražských prázdnin zpět do Paříže už příští týden. Poslední možnost navštívit výstavu máte tuto neděli, 19. srpna...

Setkání maminek a miminek v září

Dnes ve 12:08

Pro maminky a děti do tří let připravuje radnice první městské části Mama klub, setkání maminek a jejich ratolestí.

Modely a modeláři na radnici

Dnes v 07:44

Modely a modeláři z Prahy 13. Vůbec největší výstava od otevření radnice nabízí modely největšího sběratele stavebnice Merkur Jiřího Mládka.

Parky, sady, zahrady – Ze Strahova na Malou Stranu

Včera ve 14:10

Během vycházky v sobotu 18. srpna si projdete některé zahrady Strahovského kláštera, připomenete si plastiku Panny Marie v Exilu a celou řadu osobností spojených s těmi to místy – např. Eliška Junková, Raoul Wallenberg, Nicolas Winton, dále domek, kde žil a pracoval Cyril Bouda, navštívíte...

Kryt na Folimance se otevře v sobotu 18. srpna

Včera v 08:31

Městská část Praha 2 zpřístupňuje kryt civilní ochrany Folimanka jako obvykle každý měsíc v sobotu od 9 do 15 hodin.

Přijďte se sklouznout na Parukářku

12. srpna 2018 v 10:18

Vodní skluzavka je další letní akce, kterou si Praha 3 připravila v rámci projektu Trojka pro sport. Přijďte v úterý 28. srpna od 12 hodin do parku Parukářka svézt se na obří vodní skluzavce. 

Praha 1: Táboráček pro děti

10. srpna 2018 v 07:51

Radní MČ Praha 1 pro kulturu a sport Filip Kračman zve na příměstský tábor Táboráček pro děti ve věku 6 – 12 let s trvalým bydlištěm v Praze 1. Tábor je zadarmo od 27. až 31. srpna od 8 do 17 hodin v Tyršově domě a okolí v Praze 1.

Zvětšenina v Letním kině

10. srpna 2018 v 07:40

Jedno z nejslavnějších děl světové kinematografie, Zvětšenina, v Letním kině v Riegrových sadech.

Anežka Live zve: Procházka po anežsko-haštalské čtvrti

10. srpna 2018 v 07:32

Prozkoumejte v neděli 12. srpna s Maxem Hutarem bývalou chudinskou čtvrt včetně její architektury, bývalých pohřebišť, vazeb na klášter a na literaturu Jaroslava Foglara, Karla Hynka Máchy, Gézy Včeličky a Františka Langera.

Na Prague Pride jede Oskar

10. srpna 2018 v 07:18

Bibliobus Oskar se zítra, 11 srpna, zúčastní Jarmarqu na Letenské pláni. Můžete se těšit na spoustu knih, filmů i audioknih, deskové hry, omalovánky a plackovač na výrobu vlastních placek, magnetek a zrcátek.

Sekáč a antikvariát u kočiček. Dobročinný blešák oblečení a knih

10. srpna 2018 v 07:13

Šaty, boty, knížky. Přijďte si dát od 10. do 12. srpna kávu, pomuchlat kočičky a odnést si nějaký ten hadřík, nebo něco ke čtení.

Vlasy na střeše Veletržáku

10. srpna 2018 v 07:09

Letní retrokino na střeše Veletržního paláce dnes ve 21 hodin. Vlasy, jeden z nejvýznamnějších muzikálů druhé poloviny 20. století. Výpravný film s choreografickými čísly, moderní hudbou a provokujícími texty, ale především svými přesahy za obvyklé hranice...

Praguemarket léto: design & handcraft market

9. srpna 2018 ve 12:15

Náměstí Republiky bude 11. a 12. srpna od 10 do 19 hodin patřit vybraným tvůrcům z Čech i zahraničí, kteří představí své výrobky.

Další články
Nahoru