dnes
Pátek - snih
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Archeologie je věda plná dobrodružství. Přesvědčte se v Nové budově Národního muzea

Všichni malí i velcí návštěvníci se mohou těšit do Nové budovy Národního muzea, kde se 3. června koná akce „Dobrodružství archeologie“ pořádaná k Mezinárodnímu dni dětí. Během sobotního odpoledne bude pro rodiny s dětmi probíhat bohatý doprovodný program, kdy si budou moci na chvíli vyzkoušet práci archeologa v terénu. 

Také se v provizorní archeo-laboratoři naučí restaurovat vzácné nálezy a určit jejich stáří nebo si například prohlédnou několik rekonstrukcí pravěkých oděvů a dozvědí se, že i v dávných dobách pravěku lidé velmi dbali na módu a módní doplňky. Nebudou chybět ani ukázky replik a také menší výstavka pravěkých a starověkých originálů ze sbírek Národního muzea. Akce se koná od 13 do 17 hodin. Vstupné je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Archeologie je věda plná dobrodružství. V čem ale spočívá každodenní práce archeologa a k čemu je nám dnes dobrá? Odpovědi na tyto a další otázky se návštěvníci dozvědí na sobotní akci s názvem „Dobrodružství archeologie“.

Terénní archeologie
Všichni zájemci mají jedinečnou příležitost stát se na pár okamžiků archeologem. Naučí se, jak se správně odkrývají nálezy a jak je třeba je pečlivě zdokumentovat.

Archeologická laboratoř
Obdivovatelé tisíce let starých předmětů se na provizorním laboratorním pracovišti naučí rozpoznávat stáří nálezů a navíc si budou moci některé z nich také zrestaurovat.

Pravěká móda
Na své si přijdou i milovníci oděvů a módních doplňků. O tom, jak se v pravěku lidé mohli „vymódit“, se přesvědčí při pohledu na vystavené rekonstrukce pravěkých oděvů.

Pravěká umělecká dílna
V rámci programu bude zprovozněna také pravěká dílna. Každý účastník si pak na závěr může vlastnoručně vytvořit z hlíny repliku pradávného artefaktu, ať už uměleckého kousku, módního doplňku či jen předmětu každodenní potřeby.

Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1.


Praha 9: Klub Harfica se těší stále většímu zájmu dětí

10. ledna 2018 v 11:00

Volnočasový klub Harfica v Harrachovské ulici na Proseku, jehož provozovatelem je městská část Praha 9, patří k nízkoprahovým zařízením, které se zaměřuje především na děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, děti, které samy neví, jak trávit volný čas, nemají ve svém okruhu pozitivní příklad,...

Stromky základních škol Sázavská a Slovenská zvítězily

22. prosince 2017 v 07:06

Spodní část náměstí Míru zdobí tento rok poprvé krásné vánoční stromky, které pořídila radnice Prahy 2 pro své základní školy k nazdobení. Žáci stromečky ozdobili na začátku adventu a zástupci městské části vybírali ten nejkrásnější.

Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Další články
Nahoru