dnes
Pondělí - zatazeno
23°C
zítra
Úterý - jasno
22°C
pozítří
Středa - jasno
20°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Archeologie je věda plná dobrodružství. Přesvědčte se v Nové budově Národního muzea

Všichni malí i velcí návštěvníci se mohou těšit do Nové budovy Národního muzea, kde se 3. června koná akce „Dobrodružství archeologie“ pořádaná k Mezinárodnímu dni dětí. Během sobotního odpoledne bude pro rodiny s dětmi probíhat bohatý doprovodný program, kdy si budou moci na chvíli vyzkoušet práci archeologa v terénu. 

Také se v provizorní archeo-laboratoři naučí restaurovat vzácné nálezy a určit jejich stáří nebo si například prohlédnou několik rekonstrukcí pravěkých oděvů a dozvědí se, že i v dávných dobách pravěku lidé velmi dbali na módu a módní doplňky. Nebudou chybět ani ukázky replik a také menší výstavka pravěkých a starověkých originálů ze sbírek Národního muzea. Akce se koná od 13 do 17 hodin. Vstupné je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Archeologie je věda plná dobrodružství. V čem ale spočívá každodenní práce archeologa a k čemu je nám dnes dobrá? Odpovědi na tyto a další otázky se návštěvníci dozvědí na sobotní akci s názvem „Dobrodružství archeologie“.

Terénní archeologie
Všichni zájemci mají jedinečnou příležitost stát se na pár okamžiků archeologem. Naučí se, jak se správně odkrývají nálezy a jak je třeba je pečlivě zdokumentovat.

Archeologická laboratoř
Obdivovatelé tisíce let starých předmětů se na provizorním laboratorním pracovišti naučí rozpoznávat stáří nálezů a navíc si budou moci některé z nich také zrestaurovat.

Pravěká móda
Na své si přijdou i milovníci oděvů a módních doplňků. O tom, jak se v pravěku lidé mohli „vymódit“, se přesvědčí při pohledu na vystavené rekonstrukce pravěkých oděvů.

Pravěká umělecká dílna
V rámci programu bude zprovozněna také pravěká dílna. Každý účastník si pak na závěr může vlastnoručně vytvořit z hlíny repliku pradávného artefaktu, ať už uměleckého kousku, módního doplňku či jen předmětu každodenní potřeby.

Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1.


Praha 9: Strašidla haló ven aneb Střížkovský orloj

Dnes ve 14:51

Apoštolové střížkovští zvou pod nově postavený střížkovský orloj v sobotu 20. října od 16 hodin.

Drakiáda v parku

Dnes ve 14:39

V neděli 21. října v 16 až 18 hodin si s sebou vezměte draka- velkého, malého, barevného, zakoupeného či vyrobeného.

Rokle plné pohádek

Dnes ve 12:37

Rokle plné pohádek, akce pro rodiny s dětmi se koná v sobotu 3. listopadu na Sofijském náměstí a v Modřanské rokli.

Výstava: Broučci architekta Zdeňka Podhůrského

Dnes v 09:43

Od 23. října do 3. března 2019 bude v prostorách Ctěnického zámku pro vás a vaše nejmenší k vidění výstava Broučci architekta Zdeňka Podhůrského.

Tradice žije - český a moravský festival

Dnes v 09:02

Vrátit se zpátky k našim kořenům a nechat se provést tradicí českých a moravských pokrmů, umění i kultury můžete v sobotu 20. října. Pravá domácí zabijačka, jitrnice, jelita nebo pečená husí stehna, bramborové placky, plněné kynuté knedlíky a buchty.

Zítra: Dog Food Fest

13. října 2018 ve 20:21

Food Fest plný dobrůtek pro čtyřnohé kamarády od 10 do 1 hodin. Těšit se můžete na komorní akci pro celou rodinu, plnou zábavy a nejrůznějších soutěží, která bude probíhat na Tančírně + Party stanu v areálu Žlutých lázní. Dobré jídlo a pití rovněž nebude...

Mistrovství Prahy 11 v koloběžkování

13. října 2018 v 07:54

Milovníci koloběžek se mohou těšit na Mistrovství Prahy 11 v koloběžkování 2018, která se koná 14. října od 14 hodin v Parku u Chodovské tvrze.

Lampiónový průvod a slavnost světýlek

11. října 2018 ve 12:10

Slavnost světýlek a lampionový průvod se uskuteční ve čtvrtek 1. listopadu od 15 do 18:30 na Parukářce. Lampiónový průvod začne v 17:00 hodin.

Třináctého na třináctce naposledy

10. října 2018 ve 13:14

Rozlučkový díl koncertního cyklu Třináctého na třináctce, do kterého si po třináct let východočeský písničkář a frontman skupiny Oboroh Slávek Klecandr zval rozličné hudebníky, se chystá na říjen. Hosty večera budou Jiří Smrž, dále Roman Dostál a Petr Linhart. Večer bude mít i své literární...

Slavnosti škol Prahy 5 v parku Portheimka

10. října 2018 ve 12:02

Vystoupení dětí mateřských a základních škol a prezentace škol a školských zařízení Prahy 5 se koná v parku Portheimka v sobotu 13. října od 10 do 16 hodin.

Vláčkohraní Aneb víkendová herna pro rodiče s dětmi

10. října 2018 v 11:11

V tělocvičně KRC CoByDup se 13. a 14. října vždy od 10 do 17 hodin koná Vláčkohraní. Pro děti i jejich rodiče bude postaveno velké kolejiště a děti si mohou přijít zahrát a zajezdit s mašinkami.

Festival latinsko-americké kultury a gastronomie Garibaldi

10. října 2018 v 10:05

Na náplavce na Rašínově nábřeží za Železničním mostem na Praze 2 v sobotu 13. října od 9 do 20 hodin setkání českých Latinoameričanů mezi sebou i s jejich českými příznivci.

Podzimní blešák pro celou rodinu

10. října 2018 v 09:57

Přijďte si v sobotu 13. října od 14 do 17 hodin dovybavit svůj šatník a posedět u odpolední kávy na unikátní kulturně-industriální dvorek v bývalých Kolbenových závodech.

Další články
Nahoru