dnes
Pondělí - jasno
10°C
zítra
Úterý - zatazeno
8°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Archeologie je věda plná dobrodružství. Přesvědčte se v Nové budově Národního muzea

Všichni malí i velcí návštěvníci se mohou těšit do Nové budovy Národního muzea, kde se 3. června koná akce „Dobrodružství archeologie“ pořádaná k Mezinárodnímu dni dětí. Během sobotního odpoledne bude pro rodiny s dětmi probíhat bohatý doprovodný program, kdy si budou moci na chvíli vyzkoušet práci archeologa v terénu. 

Také se v provizorní archeo-laboratoři naučí restaurovat vzácné nálezy a určit jejich stáří nebo si například prohlédnou několik rekonstrukcí pravěkých oděvů a dozvědí se, že i v dávných dobách pravěku lidé velmi dbali na módu a módní doplňky. Nebudou chybět ani ukázky replik a také menší výstavka pravěkých a starověkých originálů ze sbírek Národního muzea. Akce se koná od 13 do 17 hodin. Vstupné je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Archeologie je věda plná dobrodružství. V čem ale spočívá každodenní práce archeologa a k čemu je nám dnes dobrá? Odpovědi na tyto a další otázky se návštěvníci dozvědí na sobotní akci s názvem „Dobrodružství archeologie“.

Terénní archeologie
Všichni zájemci mají jedinečnou příležitost stát se na pár okamžiků archeologem. Naučí se, jak se správně odkrývají nálezy a jak je třeba je pečlivě zdokumentovat.

Archeologická laboratoř
Obdivovatelé tisíce let starých předmětů se na provizorním laboratorním pracovišti naučí rozpoznávat stáří nálezů a navíc si budou moci některé z nich také zrestaurovat.

Pravěká móda
Na své si přijdou i milovníci oděvů a módních doplňků. O tom, jak se v pravěku lidé mohli „vymódit“, se přesvědčí při pohledu na vystavené rekonstrukce pravěkých oděvů.

Pravěká umělecká dílna
V rámci programu bude zprovozněna také pravěká dílna. Každý účastník si pak na závěr může vlastnoručně vytvořit z hlíny repliku pradávného artefaktu, ať už uměleckého kousku, módního doplňku či jen předmětu každodenní potřeby.

Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1.


Víkend: Den vody v Muzeu pražského vodárenství, vstup je zdarma

22. března 2019 v 09:31

Pražské vodovody a kanalizace tradičně oslaví Světový den vody v Muzeu pražského vodárenství. Vstup je zdarma a návštěvníci mohou dorazit o víkendu 23. a 24. března vždy od 9:30 do 16:30 hodin.

Silnější wifi, příjemnější záchody nebo školní kino. Žáci rozhodli, co pořídí pro svou školu

22. března 2019 v 07:54

Školní rádio, kino, automat na školní potřeby nebo příjemnější záchody. To jsou některé z projektů, kterými žáci z Prahy 7 vylepší své školy. Rozhodli tak prostřednictvím hlasování o využití participativních rozpočtů, na které dostala každá základní škola od radnice sedmé městské části 50 tisíc...

Pískosochy v Praze 5: Workshop pro děti i dospělé

20. března 2019 v 18:00

Museum Skla Portheimka, Štefánikova 68/12, Praha 5 pořádá v sobotu 23. března od 13 do 17 hodin akci pod názvem  Pískosochy.

Sobota: Nedostatek vody a jeho řešení. Přednáška hydrogeologa Zbyňka Hrkala

20. března 2019 v 17:44

Hydrogeolog a cestovatel Doc. RNDr. Zbyněk Hrkal, CSc. přiblíží téma nedostatku vody a nastíní jeho řešení v sobotu 23. března v 16 hodin v Podolské vodárně u příležitosti dnů otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství.

Praha 15 zve na Pražského tajtrlíka

19. března 2019 v 10:59

Ve Švehlově sokolovně v patnácté městské části se bude konat 23. a 24. března již 15. ročník přehlídky amatérského loutkového divadla Pražský tajtrlík.

Vystoupejte na komín Staré čistírny odpadních vod

18. března 2019 v 11:32

V rámci oslav Světového dne vody budou ve Staré čistírně odpadních vod v Praze 6 – Bubenči probíhat od 10 do 20 hodin jištěné výstupy na komín.

Třídenní Jarní trhy na Výstavišti

18. března 2019 v 09:17

Přijďte si o víkendu 22. – 24. března nakoupit jarní výzdobu na Výstaviště a ochutnat občerstvení.

Plný Block vol IX – Food. Sobota plná delikates v Praze 7

18. března 2019 v 07:06

Akce, v rámci které ožije komplet celý Vnitroblock v Tusarově ulici.

Na Festival delikátních chutí do Novoměstské radnice

18. března 2019 v 06:52

V sobotu 23. března opět zaplní Novoměstskou radnici a její okolí tradiční i netradiční pokrmy z různých koutů světa. Festival delikátních chutí vstupuje už do své páté sezony a v duchu očekávání jara bude tentokrát hodně čerstvě a svěže laděný.

Předškoláček 2019 představí děti mateřských škol Prahy 9

17. března 2019 v 08:00

Městská část Praha 9 zve na 23. ročník přehlídky mateřských škol Předškoláček 2019, která se koná ve dnech 26. a 27. března v Divadle Gong ve Vysočanech.

Další články
Nahoru