dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Pražská politika

Arbitři vynesou rozsudek týkající se tunelu Blanka za dva týdny

Rozhodčí soud dnes ve sporu Prahy a stavební firmy Metrostav ohledně nedostavěného tunelového komplexu Blanka očekávaný konečný rozsudek nevynesl. Vzal si dva týdny na rozmyšlenou. Rozhodnutí zveřejní 24. září.

Na dotaz ČTK to po jednání řekl náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09). Neshody Prahy a Metrostavu se týkají neproplacených faktur za odvedenou práci. Arbitři dnes řešili především cenu Trojského mostu.

„Rozhodčí senát ukončil dokazování. Očekával jsem sice rozhodnutí, přesto si myslím, že se senát s ohledem na vážnost situace zachoval zodpovědně,“ uvedl náměstek.

Arbitři už dřív rozhodli o tom, že Praha musí zaplatit Metrostavu čtyři miliardy korun, stavební firma má povinnost dokončit stavbu do konce září.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru