dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
3°C
Pražský sport

Aprílový závod o Plavecko – běžecký pohár pro děti z Prahy 8

V Praze 8 proběhne v úterý 1. dubna „osmičková“ část pražského závodu o Plavecko – běžecký pohár, který je součástí celorepublikové soutěže. PBP probíhá během celého školního roku mezi jednotlivými školami po celé republice s tím, že děti soutěží samy za sebe, ale zároveň sbírají body pro své školy, resp. pro městskou část. V rámci pražského kola již během školního roku 2013/14 proběhly závody v Praze 6, 14, 5 a 3.

„Školy z Prahy 8 se letos účastní po druhé a po loňském ohlasu lze očekávat, že zde vzniká pěkná tradice. Závod v dětech podporuje zdravou soutěživost i přirozené sepětí se školou a s místem, to znamená s městskou částí, což mě jako starostu velmi těší,“ říká starosta Prahy 8 Jiří Janků, který nad „osmičkovým“ závodem převzal záštitu.

Závod je určen dětem ve věku 9 – 15 let. Je rozdělen do tří kategorií – pro základní školy a víceletá gymnázia a pro praktické školy a nesoutěžní pro zdravotně postižené, a několika podkategorií podle věku a pohlaví. Kapacita závodu je omezena kvótou 250 závodníků. Závod začne v 9 hod. v bazénu Šutka, následovat bude běh Čimickém hájem s tím, že startovat se bude podle Gundersenovy metody (dle výsledků z plavecké části).

„V loňském roce tvořily polovinu účastníků děti ze škol, které zřizuje osmá městská část. Uzávěrka přihlášek je do 28. března, takže těžko předjímat, ale věřím, že i letos bude zastoupení vysoké,“ dodává radní Martin Roubíček, který má v kompetenci školství.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru