Dnes Neděle - skorojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -4°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Dětská Praha

Aplikace PID Lítačka se probojovala do finále ankety Křišťálová Lupa 2023

Mobilní aplikace PID Lítačka se probojovala do finále ankety Křišťálová Lupa 2023 – Cena českého Internetu. Oficiální dopravně odbavovací aplikace pro Prahu a Středočeský kraj byla nominována v kategorii Nástroje a služby.   

„Aplikace PID Lítačka může být jednoznačně důkazem úspěšné městské aplikace, která je nejen Pražany denně využívána pro cesty veřejnou dopravou. O oblibě mezi cestujícími svědčí i to, že má více než 1,2 milionu aktivních uživatelů. Tuto oficiální dopravně odbavovací aplikaci navíc neustále posouváme dál. Od nového roku se uživatelé aplikace mohou těšit na spuštění takzvaného intermodálního plánovače tras, jehož prostřednictvím bude možné najít nejoptimálnější trasu pomocí kombinace různých dopravních módů včetně parkovišť a pěší přepravy,” sdělil k mobilní aplikaci PID Lítačka 1. náměstek primátora odpovědný za oblast dopravy Zdeněk Hřib (Piráti).

Anketa Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu ocení nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu za rok 2023. Pro mobilní aplikaci PID Lítačka může internetová veřejnost hlasovat až do 1. listopadu na https://kristalova.lupa.cz/hlasovani/

Mobilní aplikace PID Lítačka je od svého spuštění v srpnu 2018 kompletním průvodcem dopravou v české metropoli a Středočeském kraji. Umožňuje vyhledat aktuální dopravní spojení dle polohy, zároveň doporučuje i druh jízdenky, který pro zvolenou cestu uživatel potřebuje, a je možné si do ní uložit platební kartu a kupovat tak jízdenky bezpečně, pohodlně a kdykoliv je třeba tzv. „na klik”. 

Všichni uživatelé aplikace si mohou zakoupit a následně nahrát dlouhodobý časový kupón do mobilního telefonu a při přepravní kontrole se prokazovat jen prostřednictvím obrazovky mobilu. Aplikaci je možné používat také bez registrace. Pomocí aplikace PID Lítačka je možné rovněž najít parkování v zónách placeného stání v Praze a jednoduše za něj zaplatit.  

„Nominace naší aplikace PID Lítačka do ankety Křišťálová Lupa 2023 nás velice těší a bereme ji jako potvrzení toho, že se ji snažíme rozvíjet správným směrem. Je to také důkaz její oblíbenosti mezi Pražany a obyvateli Středočeského kraje. Jen od ledna letošního roku bylo prostřednictvím aplikace odbaveno více než 6 milionů jízdenek, zakoupeno 832 000 dlouhodobých časových kupónů a vyhledáno přes 80 milionů spojení,” uvedl k nominaci do ankety Jan Znamenáček, generální ředitel a předseda představenstva pražské městské společnosti OICT, která aplikaci PID Lítačka provozuje a vyvíjí.   

Vyhlášení již 18. ročníku nejvýznamnější internetové ankety, kterou pořádá server o českém Internetu Lupa.cz., se uskuteční 23. listopadu 2023.  


Autor: Alo

Před Skleněný palác přijde Mikuláš, anděl a čert

Včera v 10:15

Šestková mikulášská nadílka před Skleněným palácem v úterý 5. prosince.

Osmáci z Prahy 13 zvítězili v krajské jazykové soutěži

30. listopadu 2023 v 10:57

Žáci z FZŠ Mezi Školami v Praze 13 zvítězili v krajském kole mezinárodní soutěže v učení cizích jazyků s názvem Jazykový WocaBee šampionát. Soutěž probíhá výhradně online v aplikaci WocaBee na učení slovíček pro školy. Do pátého ročníku šampionátu se zapojilo rekordních více než 50 000 žáků a...

Mikuláš na ledě v Praze 10

29. listopadu 2023 v 09:57

Praha 10 spolu se zimním stadionem Icerink připravilia na 5. prosince mikulášské bruslení se vstupem pro veřejnost zdarma.

Mikulášská nadílka u Kiliána

28. listopadu 2023 v 09:51

Praha 9 ve spolupráci s Divadlem Gong organizují Mikulášskou nadílku v Pivovaru U Kiliána 2. prosince od 14 hodin.

Vánoční besídka s nadílkou v hasičárně

28. listopadu 2023 v 08:53

Baráčníci z Prahy 15 si přichystali v sobotu 16. prosince pro děti vánoční besídku

Vánoční punč v Kyjích

27. listopadu 2023 v 11:17

Odpoledne plné sváteční atmosféry v neděli 10. prosince. Po pohádce Vánoční diamant, která začíná již v 15 hodin si v tématické dílničce můžete vyrobit vánoční dekorace a ozdobí perníčky.

Praha 1 zve na dětskou fotografickou výstavu

27. listopadu 2023 v 05:01

Praha 1 zve na vernisáž fotografické výstavy s názvem PF 2024, která bude probíhat od 29. listopadu do 31. ledna 2024 v 7. patře radnice ve Vodičkově ulici 18.

Nové kluziště na Hořejším nábřeží

25. listopadu 2023 v 09:20

Nová ledová plocha bude otevřena v sobotu 2. prosince na Hořejším nábřeží. Od 14 hodin budou připraveny dílničky pro děti, vánoční koledy a dojde i na rozsvícení vánočního stromku.

Praha 6: Když nemůžeš do školy, pojď do přírody

23. listopadu 2023 v 16:41

Dům dětí a mládeže Praha 6 připravil na 27. listopadu, kdy se některé školy připojí ke stávce, výlet do Divoké Šárky. Děti zažijí dobrodružství v přírodě, naučí se nové věci a užijí si spoustu zábavy.

Cirkusový workshop v Praze 13

23. listopadu 2023 v 10:14

Pokud si chcete vyzkoušet závěsnou akrobacii na šále, žonglování s nejrůznějšími žonglovátky jako jsou kruhy, míčky a kuželky nebo vás zajímá balanc na kouli, válci či rola-bolu, navštivte 10. prosince cirkusový workshop v Praze 13 v KD Mlejn. Všemi disciplínami vás provedou zkušení...

Adventní zastavení u Ludmily v Praze 2

21. listopadu 2023 v 16:58

Přijďte s dětmi v neděli 3. prosince odpoledne na tradiční Adventní zastavení u Ludmily na náměstí Míru. Pro děti bude připravena výtvarná dílna, malování perníčků a vyrábění vánočních ozdob nebo dvě divadýlka pro nejmenší.

Praha 10: Rozsvícení stromečku s Mikulášem

21. listopadu 2023 v 11:07

Mikulášská nadílka při tradičním rozsvícení malešického vánočního stromu v neděli 3. prosince. Kromě nadílky si od 16 hodin budete moci ozdobit vánoční ozdoby, napsat dopis Ježíškovi, zazpívat koledy a užít si vystoupení dětí z místních základních a...

Praha 2: Mikulášská ve Vinohradském pavilonu

19. listopadu 2023 v 08:35

V úterý 5. prosince se děti mohou těšit na Mikuláše ve Vinohradském pavilonu.

Adventní setkání na Patnáctce

16. listopadu 2023 v 07:45

Hned dvě předvánoční setkání připravila Praha 15 na čas aventu. V neděli 3. prosince to bude v Toulcově dvoře a o 14 dní později na Veronském náměstí. Vystoupí děti z místních školek, bude otevřena výstava betlémů a těšit se můžete na rozsvícení vánočního...

Další články
Nahoru