Dnes Neděle - zatazeno 18°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 21°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dětská Praha

Aplikace PID Lítačka se probojovala do finále ankety Křišťálová Lupa 2023

Mobilní aplikace PID Lítačka se probojovala do finále ankety Křišťálová Lupa 2023 – Cena českého Internetu. Oficiální dopravně odbavovací aplikace pro Prahu a Středočeský kraj byla nominována v kategorii Nástroje a služby.   

„Aplikace PID Lítačka může být jednoznačně důkazem úspěšné městské aplikace, která je nejen Pražany denně využívána pro cesty veřejnou dopravou. O oblibě mezi cestujícími svědčí i to, že má více než 1,2 milionu aktivních uživatelů. Tuto oficiální dopravně odbavovací aplikaci navíc neustále posouváme dál. Od nového roku se uživatelé aplikace mohou těšit na spuštění takzvaného intermodálního plánovače tras, jehož prostřednictvím bude možné najít nejoptimálnější trasu pomocí kombinace různých dopravních módů včetně parkovišť a pěší přepravy,” sdělil k mobilní aplikaci PID Lítačka 1. náměstek primátora odpovědný za oblast dopravy Zdeněk Hřib (Piráti).

Anketa Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu ocení nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu za rok 2023. Pro mobilní aplikaci PID Lítačka může internetová veřejnost hlasovat až do 1. listopadu na https://kristalova.lupa.cz/hlasovani/

Mobilní aplikace PID Lítačka je od svého spuštění v srpnu 2018 kompletním průvodcem dopravou v české metropoli a Středočeském kraji. Umožňuje vyhledat aktuální dopravní spojení dle polohy, zároveň doporučuje i druh jízdenky, který pro zvolenou cestu uživatel potřebuje, a je možné si do ní uložit platební kartu a kupovat tak jízdenky bezpečně, pohodlně a kdykoliv je třeba tzv. „na klik”. 

Všichni uživatelé aplikace si mohou zakoupit a následně nahrát dlouhodobý časový kupón do mobilního telefonu a při přepravní kontrole se prokazovat jen prostřednictvím obrazovky mobilu. Aplikaci je možné používat také bez registrace. Pomocí aplikace PID Lítačka je možné rovněž najít parkování v zónách placeného stání v Praze a jednoduše za něj zaplatit.  

„Nominace naší aplikace PID Lítačka do ankety Křišťálová Lupa 2023 nás velice těší a bereme ji jako potvrzení toho, že se ji snažíme rozvíjet správným směrem. Je to také důkaz její oblíbenosti mezi Pražany a obyvateli Středočeského kraje. Jen od ledna letošního roku bylo prostřednictvím aplikace odbaveno více než 6 milionů jízdenek, zakoupeno 832 000 dlouhodobých časových kupónů a vyhledáno přes 80 milionů spojení,” uvedl k nominaci do ankety Jan Znamenáček, generální ředitel a předseda představenstva pražské městské společnosti OICT, která aplikaci PID Lítačka provozuje a vyvíjí.   

Vyhlášení již 18. ročníku nejvýznamnější internetové ankety, kterou pořádá server o českém Internetu Lupa.cz., se uskuteční 23. listopadu 2023.  


Autor: Alo

Praha 2 letos opět poslala děti na branný tábor, ten jim zpestřili výsadkáři

Dnes v 10:57

Letní prázdniny jsou v plném proudu a stejně jako každý rok k nim již neodmyslitelně patří také branný tábor, který pořádá Praha 2 ve spolupráci s DDM Praha 2.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

Pro děti: Kde bydlí Pražské Jezulátko

18. července 2024 v 09:01

Ve středu 25. července můžete navštívit kostel Pražského Jezulátka kdykoli mezi 10 a 16 hodinou. U vchodu si vyzvednete poutnickou mapu, která vás zavede na tajemná místa, dozvíte se něco nového o sošce Jezulátka a můžete jí také navrhnout nové šaty.

Praha 4 zve na nafukovací klouzačku

18. července 2024 v 06:58

Poslední z červencových akcí Prahy 4 z Léta na Čtyřce. Nafukovací klouzačka na zájemce čeká v pondělí 22. července,

Cyklohráček se ve čtvrtek vydá do Českého Holandska. V Lužci nad Vltavou se zvedne železniční most

16. července 2024 ve 13:49

Ve čtvrtek 18. července se uskuteční další ze série letních jízd dětského výletního vlaku Cyklohráček – tentokrát pojede netradičně do oblasti Českého Holandska s cílovou stanicí Lužec nad Vltavou.

Děti vyrobily obrázky mračounů a smajlíků a hodnotily řidiče

16. července 2024 v 10:16

Děti z pěti škol Prahy 4, které se letos zúčastnily dopravně preventivní akce Smajlík 2024, se sešly na hřišti základní školy Na Chodovci.

Festival Zlobení 2024

16. července 2024 v 07:16

Druhý ročník open festivalu pro děti a jejich rodiče na nádvoří kláštera Gabriel Loci na Praze 5. Divadlo, hudba, hra a mnohem víc v sobotu 20. července a v neděli 21. Vstupné je dobrovolné.  

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

13. července 2024 v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

S dětmi za zvířátky

11. července 2024 ve 13:47

Akce pro děti se koná v sobotu 13. července od 10 hodin a je zdarma.

Na hřišti U Vodárny se konal tradiční Den s Městskou policií

10. července 2024 v 07:44

Zábavný den s Městskou policií na dětském hřišti U Vodárny je tradiční akcí Prahy 2, která se vždy koná na začátku prázdnin.

Lukostřelba v parku Jezerka

10. července 2024 v 06:48

Akce v rámci Léta na Čtyřce se koná 15. července od 15 hodin v parku Jezerka.

Divadlo na Strossu pro děti i jejich rodiče

8. července 2024 v 08:35

Do parku za kostelem sv. Antonína na Strossmayerově náměstí se vrací přehlídka loutkového divadla pro nejmenší diváky. Každou středu od 17. července do 28. srpna se zde před zvídavýma dětskýma očima odehrají dobrodružná i poučná loutková představení. Vstup...

Praha 9: Přihlaste se ke slavnostnímu vítání občánků

8. července 2024 v 07:24

Tradicí v Praze 9 je slavnostní vítání nových občánků, tedy nově narozených dětí ve věku zhruba čtyř až sedmi měsíců a nejpozději do jednoho roku dítěte.

Další články
Nahoru