dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Pražská politika

Apel Prahy 7: Dochází nám trpělivost, Blanka se musí rozjet!

V pátek 11. dubna by mělo padnout rozhodnutí o dokončení tunelu Blanka. Rozhodčí soud, na který se hl. m. Praha a společnost Metrostav obrátily již loni v prosinci, na svém posledním jednání v minulém týdnu odložil svůj verdikt právě na zítřek. Praha 7 apeluje na zúčastněné strany, aby se maximálně vynasnažily ukončit probíhající spor a tunelový komplex v co nejkratší možné době zprovoznily.

„Obyvatelé Prahy 7 byli jedni z těch, kteří v uplynulých letech intenzivně pocítili výstavbu tunelu Blanka na vlastní kůži. Dlouhou dobu byli vystavováni nepříjemným komplikacím, které provázely razící práce nebo četné dopravní uzavírky. Se současnými průtahy nám už dochází trpělivost. Jsem přesvědčen, že se Blanka musí co nejdříve rozjet, aby se Pražané konečně dočkali toho pozitivního, co by zprovoznění tunelové komplexu mělo přinést,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 Tomáš Kaštovský.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru