dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Any problems? É muito caro? Soudní překladatelé v Praze zpovídají poškozené turisty
Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Any problems? É muito caro? Soudní překladatelé v Praze zpovídají poškozené turisty

Pražský magistrát začal při postihu nepoctivých taxikářů využívat překladatelů. Ti na místě v případě přestupků přímo do protokolu přeloží výpověď poškozených cizinců policistům. Město si nyní najímá tři soudní tlumočníky.

„Dříve jsme neměli v případě, kdy nepoctivý taxikář cizince okradl, žádný důkaz, neboť cizinec odjel domů. Nyní máme výpověď a vše se hned zaprotokoluje," řekl radní Lukáš Manhart (TOP 09) s tím, že město má k dispozici tlumočníka z angličtiny, němčiny a španělštiny.

Společně s tlumočníkem vyráží do terénu rovněž policisté i strážníci a kontroloři z magistrátu. Poprvé takto vyjeli ve středu večer, kdy zkontrolovali 15 taxikářů, 12 jízd bylo bez problémů a ve třech případech spáchal taxikář přestupek.

Do akce pak tlumočníci s policisty vyráží vždy na čtyři hodiny a vybírají si turisticky frekventovaná místa, která střídají. Město již na konci loňského roku zpřísnilo vyhlášku regulující provozování taxislužby v Praze.

Nově řidiči přijdou o licenci, pakliže dvakrát poruší zákon. Rovněž je úředníci zkouší i ze zákona týkajícího se provozování taxislužby a zpřísnila se praktická zkouška ovládání taxametru.


Další články
Nahoru