dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Antiislamisté jsou ve při, pražské organizace se bouří proti Konvičkovi
Loňská podzimní demonstrace antiislamistů na Hradčanském náměstí. Foto: archiv

Antiislamisté jsou ve při, pražské organizace se bouří proti Konvičkovi

Na nedělní oznámení předsedy Bloku proti islámu (BPI) Martina Konvičkky, že antiislamistické hnutí vypovídá smlouvu s Úsvitem národní koalice, kterou uzavřel v srpnu 2015 za účelem společné kandidátky do letošních senátních a krajských voleb, dnes reagovaly pražské organizace hnutí.

Představitelé čtyř pražských místních organizací a vedení divize Praha se dnes sešli v restauraci Rumika na mimořádném setkání. „Cílem jednání bylo projednat šokující rozhodnutí předsedy a místopředsedy Bloku proti islámu Martina  Konvičky a Petra Hampla, které je v rozporu s dopisem předsedy a usnesením z posledního zasedání Akční rady,“ uvedli v tiskovém prohlášení.

„Je pro nás nepochopitelné, že Akční rada BPI i předseda Úsvitu národní koalice Miroslav Lidinský se o tomto rozhodnutí dozvěděly až z medií. Představitelé čtyř pražských místních organizací a vedení divize Praha vyjadřují nesouhlas s obsahem i formou těchto kroků,“ dodali.

Konvička na webu a sociálních sítích v neděli uvedl, že Úsvit jednal neférově, neplnil své závazky a snažil se jen využít partnerství pro vlastní prospěch. Uzavření dohody označil za mylný politický krok, za který se členům svého hnutí omluvil. Jak je patrno z reakce pražských členů hnutí, ne pro každého je omluvou celá záležitost vyřešena.


Další články
Nahoru