Dnes Čtvrtek - oblacno 9°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 18. 4. 2024
Svátek má Valérie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Antigraffiti program slouží i vlastníkům nemovitostí, Praha 5 v něm bude pokračovat
Graffiti na fasádě domu v Praze 5. Foto: archiv

Antigraffiti program slouží i vlastníkům nemovitostí, Praha 5 v něm bude pokračovat

Už čtyři roky v Praze 5 funguje Antigraffiti program, jehož cílem je chránit stavby před nelegálními malůvkami hyzdícími fasády. Program bude pokračovat i v budoucnu, informoval místostarosta městské části Lukáš Herold (ODS), který vznik programu inicioval.

Program spočívá v odstraňování graffiti, jimiž byly poškozeny svěřené objekty, a následné aplikaci antigraffiti nátěru. V prvních dvou letech se program zaměřil na majetek městské části, ale od roku 2019 byl rozšířen i pro vlastníky nemovitostí na území Prahy 5. Od té doby bylo podle Herolda uzavřeno sedm desítek smluv.

Podmínky programu jsou nastaveny tak, že vlastník nemovitosti připraví dolní část fasády do výše zhruba tří metrů, městská část zdarma zajistí aplikaci antigraffitového nátěru a následně se stará o případné odstranění nelegálních graffiti.

„Zájem ze strany vlastníků je velký, ale zatím se daří všechny žádosti vyřídit. S programem počítáme i v dalších letech,“ podotkl Herold. Více o programu je zde: www.5antigraffiti.cz.

Letos se povedlo ve spolupráci s košířskou farností v rámci programu provést opravu kostela Nejsvětější Trojice včetně aplikace antigraffitového nátěru. Kostel je součástí areálu Malostranského hřbitova.


Autor: puc

Praha 4: Zájemci si mohou vyzkoušet dobrovolnictví

Dnes ve 14:02

Ústav sociálních služeb v Praze 4 (ÚSS4) se v letošním roce zapojí do celorepublikových Dnů dobrovolnictví. Ve dnech 25. až 28. dubna si zájemci mohou vyzkoušet různé dobrovolnické aktivity a načerpat informace, jak se stát dobrovolníkem a jak se v dobrovolnictví neztratit. Máte chuť se do...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 17. týden

Dnes ve 12:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Garážový výprodej v Praze 6

Dnes v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

Pálení Čarodějnic a stavění májky

Dnes v 09:33

Spolek za veselejší Střížkov a Praha 9 zvou na tradiční Pálení Čarodějnic a stavění májky v Parku Václavka. Masky čarodějnic a čarodějů vítány.

První městská část udělí pět Čestných občanství a dvě Ceny Prahy 1

Včera ve 23:33

Zastupitelstvo městské části Praha 1 schválilo udělení dvou Čestných občanství Prahy 1, a to starostovi jihofrancouzského města Nîmes Jeanu-Paulu Fournierovi a in memoriam muzikoložce Lence Hlávkové. Už dříve zastupitelé souhlasili s udělením Ceny Prahy 1 lékaři Jaroslavu Eliášovi a tanečnici,...

Pozvánka Prahy 4: Poslední adresa Antonína Šindeláře

Včera ve 14:34

V pátek 19. dubna ve 12 hodin si městská část Praha 4 připomene úspěšného stavitele a politika Antonína Šindeláře, kterého komunistický režim připravil o podnikání, majetek a nakonec i život. Na domě číslo 1664/1 v ulici Sdružení v Nuslích bude umístěna pamětní tabulka Poslední adresa. Bude...

Slavnostní umístění pamětních tabulek

Včera v 11:56

Praha 6 zve na slavnostní umístění pamětní tabulky Poslední adresa staviteli a účastníkovi III. odboje Jaroslavu Klabíkovi na domě v ulici Milady Horákové 115/107 v Praze 6 u příležitosti výročí jeho úmrtí.

První jarní košt

Včera v 09:07

Vítání jara se sklenkou v ruce v sobotu 20. dubna na náplavce v Praze 2.

Praha 14 zahájila sběr věcí pro Swap

Včera v 08:33

Dnes začíná sběr oblečení a knih pro Swap, který proběhne 25. dubna před metrem Rajská zahrada v rámci Den Země a Reuse den Prahy 14.

Hostivařský session v Karolíně

Včera v 08:24

Hostivařský session v Karolíně se koná ve čtvrtek 18. dubna.

Další články
Nahoru