Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Čtvrtek 18. 8. 2022
Svátek má Helena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Antigraffiti program slouží i vlastníkům nemovitostí, Praha 5 v něm bude pokračovat
Graffiti na fasádě domu v Praze 5. Foto: archiv

Antigraffiti program slouží i vlastníkům nemovitostí, Praha 5 v něm bude pokračovat

Už čtyři roky v Praze 5 funguje Antigraffiti program, jehož cílem je chránit stavby před nelegálními malůvkami hyzdícími fasády. Program bude pokračovat i v budoucnu, informoval místostarosta městské části Lukáš Herold (ODS), který vznik programu inicioval.

Program spočívá v odstraňování graffiti, jimiž byly poškozeny svěřené objekty, a následné aplikaci antigraffiti nátěru. V prvních dvou letech se program zaměřil na majetek městské části, ale od roku 2019 byl rozšířen i pro vlastníky nemovitostí na území Prahy 5. Od té doby bylo podle Herolda uzavřeno sedm desítek smluv.

Podmínky programu jsou nastaveny tak, že vlastník nemovitosti připraví dolní část fasády do výše zhruba tří metrů, městská část zdarma zajistí aplikaci antigraffitového nátěru a následně se stará o případné odstranění nelegálních graffiti.

„Zájem ze strany vlastníků je velký, ale zatím se daří všechny žádosti vyřídit. S programem počítáme i v dalších letech,“ podotkl Herold. Více o programu je zde: www.5antigraffiti.cz.

Letos se povedlo ve spolupráci s košířskou farností v rámci programu provést opravu kostela Nejsvětější Trojice včetně aplikace antigraffitového nátěru. Kostel je součástí areálu Malostranského hřbitova.


Autor: puc

Rusalka, Bavorské dny nebo vinobraní. Praha 9 zve na akce podzimu

Dnes ve 12:25

Bohatý kulturní program připravila na konec srpna a na září radnice Prahy 9. Poslední srpnovou sobotu se koná tradiční festival Barevná devítka, v pondělí 19. září můžete slyšet operní recitál Edity Adlerové.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 34. týden

Dnes v 10:05

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Svatováclavské vinobraní v nejstarším českém vinohradu

Včera v 15:32

Pokud patříte k milovníkům vína, přijďte si zpříjemnit nadcházející podzim na Svatováclavské vinobraní. Konat se bude v sobotu 24. září již tradičně v nejstarším českém vinohradu u Villy Richter na Pražském hradě. 

Praha 9 zve na Zlaté časy pod buřinkou

Včera ve 12:09

U příležitosti 100 let připojení k Velké Praze a 120 let povýšení Vysočan na město se v sobotu 3. září od 16 do 21 hodin změní park Podviní v Praze 9 na dobovou tančírnu pod širým nebem.

Poznejte plodiny Nového světa v botanické zahradě v Troji

Včera v 09:26

Od léta do pozdního podzimu patří k nejatraktivnějším expozicím Botanické zahrady hl. m. Prahy sekce, která se věnuje plodinám z oblasti Nového světa. Návštěvníci zde mohou objevovat tradiční i netradiční užitkové rostliny Jižní, Střední i Severní Ameriky. Expozice Plodin Nového světa se...

Den architektury se zaměří na rekonstrukce a vzdá poctu Josipu Plečnikovi i Aleně Šrámkové

Včera v 08:46

Praha bude na přelomu září a října opět žít architekturou. Od 30. září až do 6. října se stane hlavním dějištěm festivalu Den architektury, který nabízí na tři sta zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Bohatý program, který se v Praze odehraje...

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

Další články
Nahoru