Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Antigraffiti program slouží i vlastníkům nemovitostí, Praha 5 v něm bude pokračovat
Graffiti na fasádě domu v Praze 5. Foto: archiv

Antigraffiti program slouží i vlastníkům nemovitostí, Praha 5 v něm bude pokračovat

Už čtyři roky v Praze 5 funguje Antigraffiti program, jehož cílem je chránit stavby před nelegálními malůvkami hyzdícími fasády. Program bude pokračovat i v budoucnu, informoval místostarosta městské části Lukáš Herold (ODS), který vznik programu inicioval.

Program spočívá v odstraňování graffiti, jimiž byly poškozeny svěřené objekty, a následné aplikaci antigraffiti nátěru. V prvních dvou letech se program zaměřil na majetek městské části, ale od roku 2019 byl rozšířen i pro vlastníky nemovitostí na území Prahy 5. Od té doby bylo podle Herolda uzavřeno sedm desítek smluv.

Podmínky programu jsou nastaveny tak, že vlastník nemovitosti připraví dolní část fasády do výše zhruba tří metrů, městská část zdarma zajistí aplikaci antigraffitového nátěru a následně se stará o případné odstranění nelegálních graffiti.

„Zájem ze strany vlastníků je velký, ale zatím se daří všechny žádosti vyřídit. S programem počítáme i v dalších letech,“ podotkl Herold. Více o programu je zde: www.5antigraffiti.cz.

Letos se povedlo ve spolupráci s košířskou farností v rámci programu provést opravu kostela Nejsvětější Trojice včetně aplikace antigraffitového nátěru. Kostel je součástí areálu Malostranského hřbitova.


Autor: puc

Portál Pražana se rozšiřuje o agendu poplatků za psy

Včera ve 21:49

Praha rozšiřuje Portál Pražana o další funkcionalitu, tentokrát se jedná o agendu místního poplatku ze psů. V současnosti je v provozu pilotní fáze projektu v Praze 3, další městské části budou brzy následovat. Magistrát to uvedl v tiskové zprávě.

Zvyšujeme počet košů na psí výkaly, uvedla Praha 5. Aktuálně je v ulicích 238 nádob

Včera ve 21:40

Na psí exkrementy je aktuálně na území Prahy 5 rozmístěno 238 košů. Jejich počet se postupně zvyšuje, uvedla městská část v tiskové zprávě. Na nejvíce exponovaných místech, jako je Smíchov, sídliště Barrandov a část Radlic navíc probíhá pravidelný úklid...

Nejlepší logo mají studenti z Prahy 5

Včera v 10:39

Studenti středních škol, kteří díky programu JA Studentská firma reálně podnikají, se v lednu utkali v soutěži JA Top Logo o nejlepší vizuální identitu studentské firmy. Nejprve proběhlo první kolo soutěže na regionální úrovni. Následně se krajští vítězové utkali v národním finále. Absolutní...

Komentovaná procházka: Žižkovské osobnosti 19. a 20. století

Včera v 08:38

Olšanskými hřbitovy provede Šárka Těšíková.

Radotín očima geologa

26. ledna 2022 v 16:32

Geologická vycházka se Štěpánem Rakem se bude konat v sobotu 29. ledna. Sraz je v 10 hodin před budovou vlakového nádraží v Radotíně.

Vyšehradským hřbitovem za uměleckými díly

26. ledna 2022 v 08:33

Komentovaná procházka se koná ve čtvrtek 27. ledna v 10:30 hodin.

Praha 4: Anketa k revitalizaci dětských hřišť Ohradní a Podolská

26. ledna 2022 v 06:59

Praha 4 plánuje letos revitalizovat dětská hřiště Ohradní a Podolská. Aby podoba a náplň hřišť co nejvíce vyhovovala dětským potřebám, připravila radnice krátkou anketu.

Praha 2 zve na Putování za Josefem Ladou

26. ledna 2022 v 06:07

Praha 2 připravila další venkovní hru. Tentokrát můžete putovat za Josefem Ladou. V rodných Hrusicích má Lada svůj památník a muzeum, ale většinu života strávil v okolí Karlova náměstí a v Podskalí. Trasa hry Putování za Josefem Ladou vede právě místy, kde Lada od roku 1901 až do své smrti bydlel...

Praha 5 zve na výstavu Česko – baltské století

25. ledna 2022 v 18:03

Spolupráci bývalého Československa a později České republiky s trojlístkem pobaltských států Lotyšska, Litvy a Estonska přibližuje výstava, která bude k vidění na náměstí 14 října.

Masopust v Praze 1

25. ledna 2022 ve 13:28

Malostranské Masopustní veselí se koná 26. února od 13 hodin.

Další články
Nahoru