dnes
Pondělí - skorojasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Pražská politika

ANO v Praze preferuje obnovu koalice, ale jedná i s ostatními

Obnova rozpadlého partnerství s ČSSD a Trojkoalicí (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) je pro hnutí ANO preferovanou variantou při hledání nového vedení Prahy. Po dnešní schůzce s vyjednávacím týmem to řekl nový předseda pražského ANO a ministr obrany Martin Stropnický. Souběžně se ale konají schůzky také s ostatními stranami, doplnil.

Stropnický vzkříšení koalice označil za svůj cíl hned po sobotním zvolení do čela pražské organizace ANO. Od té doby pro to získal podporu zastupitelského klubu ANO. „Tahle varianta je varianta číslo jedna. Ale to neznamená, že bychom nejednali s ostatními na různých neoficiálních úrovních. Není to nic proti té první variantě, to je prostě realita,“ řekl ČTK.

Je přesvědčen o tom, že v těchto dnech na magistrátu jedná každý s každým. Se Stranou zelených, kde je aktivní jeho syn Matěj Stropnický a která je součástí Trojkoalice, nejednal a jednat nebude.

Stropnický tvoří vyjednávací tým ANO společně s primátorkou Adrianou Krnáčovou a předsedou zastupitelského klubu Michalem Haškem. Je přesvědčen, že poslední koaliční smlouva by nemusela být pro úspěšné fungování staronové koalice nijak zásadně upravována.

Hnutí ANO nejprve avizovalo, že nebude o případné nové koalici jednat s TOP 09, a uzavřelo dohodu s ČSSD. Společně ale nemají dostatek hlasů pro ovládnutí zastupitelstva. Podobně se na jednotném postupu dohodly ODS a TOP 09, což by mohlo v konečném důsledku znamenat konec ANO v radě hlavního města. Babišovo hnutí následně postoj přehodnotilo, s TOP 09 jednat chce. Zástupci TOP 09 ale oznámili, že ANO svou šanci propáslo.


Další články
Nahoru