Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
ANO v Praze 11 nabídlo vstup do klubu Kosovi, ten odmítl
Radnice Prahy 11 sídlí na Jižním Městě. Foto: archiv

ANO v Praze 11 nabídlo vstup do klubu Kosovi, ten odmítl

Zástupci hnutí ANO v Praze 11 nabídli vstup do klubu zastupiteli Ladislavu Kosovi (Hnutí pro Prahu 11– HPP11), který svým hlasováním na čtvrtečním jednání připravil koalici o většinu v zastupitelstvu. Kos pak na výzvu starostky městské části Šárky Zdeňkové (HPP11) oznámil, že rezignuje na post zastupitele, klub HPP11 ho zároveň vyloučil. Kos ČTK řekl, že do klubu ANO nevstoupí. Objevují se podle něj jiné nabídky, takže bude se členy z HPP11 o dalším postupu ještě diskutovat. Rozhodnout se chce do 3. května, kdy má mít klub HPP11 členskou schůzi.

Nabídku na vstup Kose do klubu hnutí ANO zveřejnil jeho předseda Ondřej Prokop (ANO) na twitteru. „Jeho vyloučení z důvodu prokázání osobní odvahy na posledním zastupitelstvu, kdy se rozhodl stát konzistentně za svým, nepodlehnout většině a zachovat se jako správný politik v zájmu našich občanů, naprosto odsuzujeme jako nešťastné a nespravedlivé," napsal Prokop.

Kos na zasedání minulý týden podpořil opozici při hlasování o odvolání koaličního radního pro majetek Jiřího Dohnala (Piráti), mimo jiné kvůli Dohnalovu přístupu k opravě bývalé ubytovny Sandra na Jižním Městě.

„Zastupitelský klub hnutí ANO v Praze 11 zaslal Ladislavu Kosovi nabídku spolupráce, ať už formou vstupu do klubu ANO, nebo jinou, díky které by bylo možné odblokovat složitou situaci v Praze 11," dodal Prokop.

Kos však uvedl, že o vstupu do klubu ANO neuvažuje. „To je možná přání klubu ANO, nemám s tou výzvou nic společného, a nikdy, nikdy, nikdy do klubu ANO nevstoupím," řekl ČTK Kos. „V žádném případě to nepřijmu, to je opravdu snaha pana Prokopa o moji dehonestaci, něco takového mě samozřejmě znedůvěryhodňuje v očích ostatních a vypadá to, jako bych s nimi byl dohodnutý a na té nabídce pracoval, což tak není," dodal.

Kosův záměr rezignovat na post zastupitele, jak oznámil v pátek, nadále platí, definitivně se však chce ještě rozhodnout. „To platí, ale objevují se některé události, takže budu diskutovat s ostatními členy zastupitelského klubu Hnutí pro Prahu 11," řekl.

Kos pak dodal, že setrvat v HPP11 pro něj stále přichází v úvahu. „Jsem členem HPP11 pořád, máme 3. května členskou schůzi hnutí, kde asi dojde k nějakému rozuzlení," sdělil.

Koalice v Praze 11 doposud měla v zastupitelstvu těsnou většinu 18 z 35 hlasů, Kosův hlas byl při odvolání Jiřího Dohnala (Piráti) z funkce radního rozhodující. Hnutí pro Prahu 11 i Piráti už oznámili, že jsou připravení rezignovat na svoje funkce v radě a začít vyjednávat o složení nové koalice. Piráti se nebrání ani oslovení dalších, doteď opozičních stran ani případnému vzniku široké koalice. Další pokračování jednání zastupitelstva městské části Prahy 11 je naplánované na 5. května.


Autor: ČTK

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru