Dnes Čtvrtek - polojasno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 18. 4. 2024
Svátek má Valérie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
ANO v Praze 11 nabídlo vstup do klubu Kosovi, ten odmítl
Radnice Prahy 11 sídlí na Jižním Městě. Foto: archiv

ANO v Praze 11 nabídlo vstup do klubu Kosovi, ten odmítl

Zástupci hnutí ANO v Praze 11 nabídli vstup do klubu zastupiteli Ladislavu Kosovi (Hnutí pro Prahu 11– HPP11), který svým hlasováním na čtvrtečním jednání připravil koalici o většinu v zastupitelstvu. Kos pak na výzvu starostky městské části Šárky Zdeňkové (HPP11) oznámil, že rezignuje na post zastupitele, klub HPP11 ho zároveň vyloučil. Kos ČTK řekl, že do klubu ANO nevstoupí. Objevují se podle něj jiné nabídky, takže bude se členy z HPP11 o dalším postupu ještě diskutovat. Rozhodnout se chce do 3. května, kdy má mít klub HPP11 členskou schůzi.

Nabídku na vstup Kose do klubu hnutí ANO zveřejnil jeho předseda Ondřej Prokop (ANO) na twitteru. „Jeho vyloučení z důvodu prokázání osobní odvahy na posledním zastupitelstvu, kdy se rozhodl stát konzistentně za svým, nepodlehnout většině a zachovat se jako správný politik v zájmu našich občanů, naprosto odsuzujeme jako nešťastné a nespravedlivé," napsal Prokop.

Kos na zasedání minulý týden podpořil opozici při hlasování o odvolání koaličního radního pro majetek Jiřího Dohnala (Piráti), mimo jiné kvůli Dohnalovu přístupu k opravě bývalé ubytovny Sandra na Jižním Městě.

„Zastupitelský klub hnutí ANO v Praze 11 zaslal Ladislavu Kosovi nabídku spolupráce, ať už formou vstupu do klubu ANO, nebo jinou, díky které by bylo možné odblokovat složitou situaci v Praze 11," dodal Prokop.

Kos však uvedl, že o vstupu do klubu ANO neuvažuje. „To je možná přání klubu ANO, nemám s tou výzvou nic společného, a nikdy, nikdy, nikdy do klubu ANO nevstoupím," řekl ČTK Kos. „V žádném případě to nepřijmu, to je opravdu snaha pana Prokopa o moji dehonestaci, něco takového mě samozřejmě znedůvěryhodňuje v očích ostatních a vypadá to, jako bych s nimi byl dohodnutý a na té nabídce pracoval, což tak není," dodal.

Kosův záměr rezignovat na post zastupitele, jak oznámil v pátek, nadále platí, definitivně se však chce ještě rozhodnout. „To platí, ale objevují se některé události, takže budu diskutovat s ostatními členy zastupitelského klubu Hnutí pro Prahu 11," řekl.

Kos pak dodal, že setrvat v HPP11 pro něj stále přichází v úvahu. „Jsem členem HPP11 pořád, máme 3. května členskou schůzi hnutí, kde asi dojde k nějakému rozuzlení," sdělil.

Koalice v Praze 11 doposud měla v zastupitelstvu těsnou většinu 18 z 35 hlasů, Kosův hlas byl při odvolání Jiřího Dohnala (Piráti) z funkce radního rozhodující. Hnutí pro Prahu 11 i Piráti už oznámili, že jsou připravení rezignovat na svoje funkce v radě a začít vyjednávat o složení nové koalice. Piráti se nebrání ani oslovení dalších, doteď opozičních stran ani případnému vzniku široké koalice. Další pokračování jednání zastupitelstva městské části Prahy 11 je naplánované na 5. května.


Autor: ČTK

Primátor Svoboda zavítal v rámci návštěv v městských částech také do Řep

29. března 2024 v 19:57

Jednání o hotových, rozestavěných, ale i plánovaných projektech tvořilo hlavní část programu primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) během jeho návštěvy Prahy 17, kterou tvoří městská čtvrť Řepy. Setkání s představiteli místní radnice se uskutečnilo ve středu...

Zastupitelé Prahy 1 odvolali Čižinského z funkce předsedy Kontrolního výboru

13. března 2024 v 09:17

Pavla Čižinského (Praha 1 Sobě) z funkce předsedy Kontrolního výboru odvolalo na svém zasedání v úterý 12. března Zastupitelstvo Prahy 1. Návrh na odvolání podpořila většina 14 z celkem 27 zastupitelů. Důvodem jsou pochybení Čižinského v tzv. kauze Donlič. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí...

Premiér Fiala se setkal s exprezidentem USA Clintonem

11. března 2024 v 19:19

Premiér Petr Fiala se v pondělí 11. března setkal v Kramářově vile s bývalým americkým prezidentem Billem Clintonem. Mezi hlavní témata jednání patřila mezinárodní bezpečnostní situace, ruská agrese na Ukrajině, rozšiřování NATO a další zahraničně-politické výzvy....

Další články
Nahoru