dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská politika

Ano míru, ne NATO! Akce komunistů na magistrátu rozzlobila pravicové zastupitele

Pražští opoziční zastupitelé za ODS a TOP 09 na dnešním zasedání kritizovali akci komunistů, která se uplynulou sobotu uskutečnila v zasedacím sále historické budovy magistrátu na Mariánském náměstí. „Šlo o program zaměřený proti NATO, byly porušeny evropské úmluvy,“ řekl předseda pražské ODS Filip Humplík. Vedení města by mělo zamezit konání podobných akcí na půdě úřadu. Komunisté argumenty odmítli.

V sobotu 11. června se v hlavním jednacím sále Magistrátu hlavního města Prahy uskutečnilo Mírové setkání pod heslem „Ano míru, ne NATO!“ bylo uspořádáno Českým mírovým hnutím a Asociací Vojáci proti válce za podpory řady mírových a protiválečných organizací a Klubu zastupitelů KSČM v pražském zastupitelstvu. „Akce byla součástí mezinárodních aktivit proti NATO iniciovaných Světovou radou míru mimo jiné v souvislosti s chystaným varšavským summitem tohoto vojenského paktu,“ uvedli komunisté v tiskové zprávě.

V prohlášení přijatém na závěr setkání jeho účastníky se mimo jiné konstatuje: „NATO představuje hlavní bezpečnostní riziko i pro Českou republiku, která se aktivně účastní jeho válek, agresí a okupací v rozporu s Chartou Organizace spojených národů a všeobecně uznávanými normami mezinárodního práva. Proto vyzýváme vládu České republiky k odmítnutí schválení agendy summitu, ukončení aktivit Armády České republiky ve strukturách NATO a iniciovat zahájení jednání o novém systému evropské bezpečnosti."

Rozhodování o zapůjčení prostor spadá do kompetence magistrátu, který žádostem politických klubů obvykle vyhoví. Téma schůze, která se má v reprezentačním sále magistrátu odehrát, přitom neřeší. ODS a TOP 09 dnes navrhli, aby rada vytvořila koncept, podle kterého by úřad při posuzování žádostí postupoval. Podobný případ by se prý neměl v budoucnu opakovat.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru