Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 11: Zástupci TOP 09-STAN, ODS a hnutí ANO vyzvali Piráty ke vzniku „Koalice pro Jižní Město“
Ilustrační foto: archiv

Praha 11: Zástupci TOP 09-STAN, ODS a hnutí ANO vyzvali Piráty ke vzniku „Koalice pro Jižní Město“

Volební pat v Praze 11 by mohl mít konečně řešení. Místní zastupitelské kluby hnutí ANO, TOP 09-STAN a ODS dnes vyzvaly zastupitele z řad Pirátů ke vzniku „Koalice pro Jižní Město.” Spojení těchto čtyř subjektů, mezi nimiž panuje programová shoda, by hladce naplnilo potřebnou většinu. 

Zastupitelské kluby ANO, TOP 09-STAN a ODS na Praze 11, které dohromady disponují osmnácti zastupiteli, dnes zaslali společnou výzvu Pirátské straně Prahy 11, ve které jí nabízejí vznik společné většinové koalice ve prospěch Jižního Města. Výzva obsahuje i návrh konkrétních programových priorit a východisek k dohodě o personálním složení společné koaliční rady.

„Po dvou týdnech intenzivních jednání, která nevedla k potřebnému řešení volebního patu, jsme se rozhodli spojit síly se stranami s největší programovou shodou. Ze zbývajících subjektů jsou pak našim prioritám jednoznačně nejblíž Piráti: stejně jako my chtějí prosadit transparentní řízení městské části, její rozumný rozvoj nebo třeba rozšíření participace občanů na místní správě. Proto jsme právě Piráty vyzvali ke spolupráci. Věřím, že se k nám připojí a pomohou nám Jižní Město proměnit ze stárnoucí panelákové čtvrti v zelenou, moderní městskou část, u které se zbytek Prahy bude inspirovat,” vysvětlil Ondřej Prokop, předseda zastupitelského klubu hnutí ANO v Praze 11.

Vítěz voleb, Hnutí pro Prahu 11 (HPP11), před volbami trvale vylučovalo spolupráci s jiným politickým subjektem, než jsou Piráti. Svůj vstup do Rady městské části po volbách HPP11 podmiňovalo ziskem nadpolovičního počtu mandátů buďto pro sebe, nebo pro sebe a Piráty dohromady. „Tohoto jejich cíle nebylo dosaženo, a proto nepředpokládáme vznik většinové koalice na Praze 11 s HPP11,“ uvedl místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš (TOP 09).

Dále výše zmíněné tři politické subjekty berou na vědomí řadu povolebních jednání, kdy v rámci skupiny čtyř zastupitelských klubů ANO 2011, TOP 09-STAN, ODS a Piráti jednal postupně každý s každým alespoň jednou. Během těchto jednání se podle Lepše ukázalo, že neexistuje žádná zásadní programová překážka koaliční spolupráci těchto čtyř subjektů.

„ANO 2011, TOP 09-STAN a ODS proto věří, že Piráti výzvu přijmou a budou souhlasit se společnými koaličními jednáními s cílem dosáhnout vzniku stabilní rady, kterou by si Praha 11 zasloužila,“ uvedly tyto tři politické subjekty ve společném prohlášení.


Autor: red

Adaptační skupiny v Praze 7

24. března 2022 v 19:55

Praha 7 tento týden otevřela čtyři adaptační skupiny při základních a mateřských školách, do kterých nyní dochází 60 ukrajinských dětí. Další skupiny jsou v přípravě.

Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru