dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Vox populi: Veřejnost sdělila radnici své představy o budoucí podobě koupaliště Lhotka
Koupaliště Lhotka zůstalo v létě opuštěné. Příští rok to snad už bude jiné. Foto: archiv

Vox populi: Veřejnost sdělila radnici své představy o budoucí podobě koupaliště Lhotka

Městská část Praha 4 prostřednictvím svého měsíčníku Tučňák vyhlásila anketu, ve které se občané mohli vyjádřit k budoucí podobě a využití oblíbeného areálu koupaliště na Lhotce. Absolutně nejvíc účastníků se vyjádřilo prostřednictvím e-mailu, výrazně méně použilo facebook a jen minimum občanů využilo možnost písemného vyjádření prostřednictvím informačních center.

„Sledovat přibývající odpovědi bylo velmi zajímavé, odpovědí přicházelo tolik, že jsme lhůtu pro odevzdání návrhů dokonce prodloužili,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Těší mne, že naše obyvatele budoucnost koupaliště zajímá, jen to potvrzuje správnost našeho rozhodnutí koupaliště od soukromého investora odkoupit. Děkuji všem, kteří zaslali svůj názor a přispěli tak k budoucí podobě koupaliště a sportoviště na Lhotce.“

Odpovědi občanů lze rozdělit do tří oblastí:

Vybavení pro děti
Nejvíc odpovědí obsahovalo návrh na zřízení dětského koutku – podporují jej všechny skupiny obyvatel. Mnozí tento návrh dále upřesňovali. Vítězí prolézačky s dalšími herními prvky a brouzdaliště pro nejmenší návštěvníky koupaliště. Zájem je také o pískoviště. Osamocený, ale zajímavý je námět na zřízení místa s rovnoměrnou výškou vody, kde by se děti mohly bezpečně naučit plavat.

Zdevastované koupaliště Lhotka

Zařízení pro dospělé
Tato část dostala v součtu nejvíce „hlasů“, ale návrhy jsou rozprostřené mezi více typů zařízení a jsou konkrétnější než u dětské části. Opět je zde výrazná podpora jednoho návrhu, a tím je plážový volejbal. Další sporty a možnosti měly o něco menší ohlas, ale poměrně vyrovnanou podporu. Vedle většinou blíže nespecifikovaného pojmu „víceúčelové hřiště“ je to stolní tenis, minigolf, kuželky a petanque. Menší podpory se dostalo dráze pro in-line bruslení a kluzišti. Jen někteří respondenti navrhovali zastřešení sportovišť, většinou proto, aby je bylo možné využívat po celý rok.

Návrhy mimosportovní
Mnoho navrhovatelů se vyjádřilo i k vybavení areálu, které se sportem přímo nesouvisí. Většina případných návštěvníků by uvítala otevření stravovacího zařízení (většinou restauraci nebo stánek s občerstvením, méně často bar). Mezi dalšími návrhy se objevují sprchy a nová sociální zařízení, kabinky na převlékání, pronajímatelné skříňky, lavičky na pláži a podobně. Většinou se jedná o vybavení, které by mělo solidní koupaliště obsahovat a na Lhotce bude.

Jak by mohlo vypadat lhotecké koupaliště - výstava Koupaliště Lhotka

Několik občanů se vyjádřilo i k celkovému pojetí areálu. Chtějí dát přednost tradičnímu (historickému) pojetí před modernou, tedy zachovat co nejvíce přírodní ráz koupaliště, zachovat co nejvíc zelených ploch, vyměnit oplocení a podobně.


Další články
Nahoru