dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Strom, či kavárna? Nová podoba Tachovského náměstí je to, oč v anketě žižkovské radnice běží
Tachovské náměstí čeká přeměna. K budoucí podobě místa se nyní může vyjádřit veřejnost. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Strom, či kavárna? Nová podoba Tachovského náměstí je to, oč v anketě žižkovské radnice běží

Žižkovská radnice plánuje proměnu Tachovského náměstí u ústí tunelu pod Vítkovem. Záměr schválila rada městské části Prahy 3. S rozhodováním o nové podobě náměstí mají pomoci obyvatelé, kteří se mohou vyjádřit k navrženým architektonickým studiím.

K dispozici je online formulář a anketní lístky, řekl ČTK místostarosta Ondřej Rut (ŽnS). Obnovu náměstí řeší několik studií, mimo jiné z dílny ČVUT.

Architekti navrhli různé možnosti – někde převládá zeleň a volný prostor pro setkávání lidí, jednomu z návrhů dominuje velký strom, jiný autor zase doprostřed náměstí umístil kavárnu.

Všechny studie podle Ruta počítají se zasypáním bývalého podchodu pod železnicí, která kolem Vítkova dříve vedla. Oprava by měla začít do dvou let.

Obyvatelé městské části se mohou vyjádřit k tomu, jak se jim návrhy líbí. Radnice se jich zároveň ptá, co se jim na stávající podobě náměstí líbí a co nikoli, co postrádají a co nového by mělo v místě vzniknout. Debata se vede i kolem toho, zda mají být zachovány veřejné záchodky.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru