Dnes Úterý - bourky 18°C
Zítra Středa - oblacno 24°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Anketa Prahy 5: Vyjádřete se k veřejnému prostranství, bezpečnosti a dopravě

Praha 5 spustila anketu, která by měla doplnit strategický dokument s názvem „Strukturální plán Prahy 5“ o náměty občanů. Anketu můžete vyplnit do 6. ledna 2023. Výsledky budou zveřejněny v průběhu jara téhož roku.

Strukturální plán je koncepční dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak jednotlivých čtvrtí a konkrétních lokalit. Je i zásadním podkladem pro budoucí postoj radnice k novým stavebním záměrům a ke změnám územního plánu, ale zároveň vytipovává, kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost apod.

Anketu najdete zde.

Aby Strukturální plán opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci – proto jsou klíčové právě zkušenosti s okolím bydliště, místní znalost lokalit, kam chodíte do práce, děti do školek a škol a kde spolu s rodinou rádi trávíte společné chvíle.

Cílem Strukturálního plánu je zpracovat velmi konkrétní představu o tom, jak rozvíjet Prahu 5 pro budoucnost – aby byla zachována její výjimečnost, ochráněny její cenné hodnoty a zároveň vyřešena místa, kde je prostor pro zlepšení.

Ke Strukturálnímu plánu se konajá participativní setkání, kde můžete podněty prodiskutovat osobně. Začíná se v 17:30 hodin.


Autor: Alo

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru