dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Potřebuje Praha lanovku propojující tři městské části?
Jedna z konečných stanic lanovky by podle úvah byla na Podbabě v Praze 6 u železniční tratě. Odtud by vedla do zoo. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Potřebuje Praha lanovku propojující tři městské části?

Nápad na městkou lanovou dráhu spojující Prahu 6, 7 a 8 je starý už několik let. Starosta Prahy 7 Marek Ječmének ho přednesl už po nástupu do funkce v roce 2010. Potom se o lanovce dlouho nemluvilo, ale minulý týden byly plány na velký projekt oživeny.

Rada městské části Praha 7 totiž souhlasila s „návrhem iniciace záměru koridoru vedení lanové dráhy městskou částí Praha 7 jako propojení s částmi Prahy 6 a 8".

Kudy by lanovka vedla? Od metra Nádraží Holešovice přes část Stromovky, východní část Císařského ostrova, spodní a horní parkoviště zoo až do Bohnic. Od spodního parkoviště zoo by vedla odbočka přes západní část Císařského ostrova na Podbabu v Praze 6.

„Nelze než konstatovat, že ani tři roky po odchodu Pavla Béma z vedení magistrátu místní politiky nepřešla chuť na megalomanské a nic neřešící investice. Karavana tunelů na obecní finance jde dál – jednou se jim říká Blanka, podruhé metro do letňanských doupat sysla obecného a potřetí lanovka do Bohnic,“ říká Petr Vilgus, opoziční zastupitel v Praze 8.

„Sedmička“ se však brání, že jde z její strany o snahu otevřít diskusi nad zajímavým tématem. „Uvědomujeme si, že by muselo jít o projekt, se kterým by souhlasily dotčené městské části, ale především by si ho osvojilo hlavní město,“ uvedl mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš.

Anketa

Měla by v Praze vzniknout městská lanovka?

58.7%
(58.7%)
41.3%
(41.3%)
Radnice proto odeslala dopis primátorovi Tomáši Hudečkovi a v nejbližších dnech se starosta Marek Ječmének setká s představiteli městských částí, přes které by lanovka vedla.

Co si myslíte o projektu městské lanovky vy?


Další články
Nahoru