Dnes Středa - oblacno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský život

Anketa k revitalizaci dětských hřišť Prahy 4 přinesla odpovědi

Na přelomu ledna a února proběhly za poměrně velké účasti respondentů ankety týkající se revitalizace dětských hřišť Ohradní a Podolská. Přinesly podrobné odpovědi na otázku, jaké věkové skupiny dětí hřiště dosud využívaly a jakým herním činnostem se zde nejvíce věnovaly.

Anketu k dětskému hřišti Ohradní vyplnilo 191 respondentů, k dětskému hřišti Podolská pak 173 respondentů. „To je na ankety k lokálním dětským hřištím poměrně hodně lidí. Rád bych touto cestou poděkoval jak všem respondentům, tak i ZŠ a MŠ Ohradní, ZŠ Nedvědovo náměstí a Sokolu Podolí za pomoc s propagací a sdílením anket,“ říká radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

„Ukázalo se, že atraktivita obou hřišť zřetelně klesá u dětí od 10 let výše. V rámci revitalizace hřišť je proto třeba zamyslet se, do jaké míry je lze obohatit o nabídku herních a relaxačních prvků atraktivních pro starší školní děti,“ dodává Opa. „Návštěvníci by také na dětských hřištích přivítali dostatek stinných míst k posezení a zdroj vody k pití, umývání i osvěžení v parných letních dnech, kterých v posledních letech přibývá,“ popisuje radní další informace z anket.

Výsledky obou anket poslouží jako podklad pro dodavatele. O termínu revitalizace obou hřišť bude radnice informovat.
Autor: Alo

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

Včera v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Zvony paměti pro Františku Zemínovou

Včera ve 12:38

Probouzení dějinné paměti a zvyšování povědomí o zločinech spáchaných totalitními režimy ve 20. století je smyslem projektu Zvony paměti.

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

Včera v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Haló ven!

Včera v 10:10

Spolek za Veselejší Střížkov zve na akci Haló ven kterou spolupořádá s radnicí Prahy 9. Akce proběhne 21. října od 16 hodin na Střížkově.

Břevnovské posvícení 2023

Včera v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Tajemství Noci vědců bude ČVUT odhalovat na několika místech v Praze

Včera v 07:34 | Aktualizováno v 11:34

Na dalším ročníku oblíbené vědecko-popularizační akce Noc vědců představí ČVUT v Praze coby jeden ze spolupořadatelů opravdové taje vědy. Noci vědců se zúčastní sedm z osmi fakult univerzity, k tomu Ústřední knihovna ČVUT, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, třešničkou na dortu...

Návštěvníci Vinobraní na Grébovce přispěli Dvojce srdcem částkou 12 778 korun

25. září 2023 ve 22:01

Během sobotního Vinobraní na Grébovce  přispěli návštěvníci do kasičky nadačního fondu Dvojka srdcem částkou 12 778 korun. „Díky tomu můžeme pomoci dalším obyvatelům Praha 2, kteří naši pomoc potřebují,“ poděkoval fond na svém facebookovém profilu.

Vinobraní na náplavce 2023

25. září 2023 v 08:55

Oslava babího léta, vína a pohody na Rašínově nábřeží. Projděte vinnou stezkou přímo na náplavce v pátek 29. a v sobotu 30. září.

Praha 1: Odkaz Karla Gotta připomene videomapping na Rudolfinu

25. září 2023 v 07:09

V úterý 3. října proběhne premiéra videomappingu s názvem Odkaz Karla Gotta.

Praha 6: Setkání k zeleni na Hanspaulce

24. září 2023 ve 12:32

Radnice Prahy 6 zve k procházce v centrální části Hanspaulky a následné diskuzi na téma péče o zeleň.

Další články
Nahoru