Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Anketa k revitalizaci dětských hřišť Prahy 4 přinesla odpovědi

Na přelomu ledna a února proběhly za poměrně velké účasti respondentů ankety týkající se revitalizace dětských hřišť Ohradní a Podolská. Přinesly podrobné odpovědi na otázku, jaké věkové skupiny dětí hřiště dosud využívaly a jakým herním činnostem se zde nejvíce věnovaly.

Anketu k dětskému hřišti Ohradní vyplnilo 191 respondentů, k dětskému hřišti Podolská pak 173 respondentů. „To je na ankety k lokálním dětským hřištím poměrně hodně lidí. Rád bych touto cestou poděkoval jak všem respondentům, tak i ZŠ a MŠ Ohradní, ZŠ Nedvědovo náměstí a Sokolu Podolí za pomoc s propagací a sdílením anket,“ říká radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

„Ukázalo se, že atraktivita obou hřišť zřetelně klesá u dětí od 10 let výše. V rámci revitalizace hřišť je proto třeba zamyslet se, do jaké míry je lze obohatit o nabídku herních a relaxačních prvků atraktivních pro starší školní děti,“ dodává Opa. „Návštěvníci by také na dětských hřištích přivítali dostatek stinných míst k posezení a zdroj vody k pití, umývání i osvěžení v parných letních dnech, kterých v posledních letech přibývá,“ popisuje radní další informace z anket.

Výsledky obou anket poslouží jako podklad pro dodavatele. O termínu revitalizace obou hřišť bude radnice informovat.
Autor: Alo

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

Dnes v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Světelná a divadelní show nebo koncert. Posvícení u Doubravky v Praze 14

Včera ve 12:11

Každoroční akce u rozhledny Doubravka se koná v sobotu 1. října od 14 hodin.

Den architektury na zámku Veleslavín

Včera v 11:30

Mimořádné otevření Zámku Veleslavín na Dnů architektury v soboru a neděli 1.-2. října od 10:00 – 17:00 hodin.

Festival delikátních chutí – podzim 2022

Včera v 10:45

V neděli 2. října zaplní pokrmy z různých koutů světa Novoměstskou radnici v Praze 2 a její přilehlé okolí.

Burčák fest na náplavce

Včera v 10:31

Burčákový pochod náplavkou se koná 30. září a 1. října od 14 do 21 hodin. Ochutnáte ta nejlahodnější vína z jižní Moravy, ale i ze zahraničí.

Hostivařský komunitní den

25. září 2022 v 10:43

V areálu Komunitního centra farní dvůr v Praze 15 se koná 1. října od 9 hodin komunitní farní a sousedské setkání.

Nahrávací studio nejen pro online výuku

23. září 2022 v 11:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) reagovala na potřeby online výuky vzniklé v době koronavirové pandemie a v prostorách fakulty vybudovala profesionální streamovací a nahrávací studio se špičkovým vybavením. Díky nejmodernějším technologiím za téměř 4 miliony korun poskytuje...

Asia Fest a street food na Náplavce

23. září 2022 v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku pokračuje

23. září 2022 v 10:39

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 i nadále pokračuje a každou sobotu se můžete těšit na takřka 100 prodejců nabízejících nejen farmářské produkty.

Další články
Nahoru