Dnes Pondělí - oblacno 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Anketa: Jak revitalizovat areál městských sportů na Spořilově?

Dubnová anketa radnice Prahy 4, které se od 7. do 19. dubna zúčastnilo více než tři sta respondentů nejen ze Spořilova, poskytla zadavatelům několik jasných odpovědí. 

Radnice si v ní od veřejnosti nechala poradit, jak navrhnout co nejzajímavější sportovní i nesportovní náplň a co nejpříjemnější zázemí městského areálu na okraji sídliště Spořilov – v ulici Na Chodovci.

Anketa především ukázala poptávku po volnočasovém a odpočinkovém areálu širšího zaměření, který bude atraktivní nejen pro vyznavače městských sportů v úzkém smyslu, ale i pro starší věkové ročníky včetně rodičů s dětmi.

Dotázaní se také většinově domnívají, že areál by měl poskytovat komfortní zázemí pro sportující a relaxující návštěvníky. Přinejmenším by měl být osvětlený, disponovat přístřeškem pro případ nepřízně počasí a splachovacím WC.

„Anketa potvrzuje rostoucí poptávku nejen po areálech městských sportů, ale také po kvalitních veřejných prostranstvích, kde lze příjemným způsobem trávit volný čas. Děkujeme všem respondentům za podněty, se kterými budou tvůrci vize revitalizace a rozvoje areálu Na Chodovci dále pracovat,“ řekl radní pro územní rozvoj a výstavbu Prahy 4 Patrik Opa (ODS).Autor: TZ, red

Galerie Harfa nabídne vánočním trhovcům volné prodejní jednotky

27. listopadu 2021 ve 21:49

Obchodní centrum Galerie Harfa poskytne zdarma několik plně vybavených prodejních jednotek vybraných obchodníkům, kteří přišli o příležitost prodeje na tradičních vánočních trzích. Chce podpořit malé prodejce, kteří do příprav vložili svůj vlastní kapitál, energii, čas a snahu udělat všem...

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

26. listopadu 2021 v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci Prahy se Středočeským krajem

25. listopadu 2021 v 08:46

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po...

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Příznivci návratu pomníku maršála Radeckého se sešli na Mariánském náměstí

23. listopadu 2021 v 19:37

Spolek Radecký Praha, který dlouhodobě usiluje o návrat pomníku maršála Václava Radeckého z Radče na Malostranské náměstí, uspořádal tradiční setkání podporovatelů obnovy pomníku. 

Další články
Nahoru