Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - zatazeno 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Anketa: Jak revitalizovat areál městských sportů na Spořilově?

Dubnová anketa radnice Prahy 4, které se od 7. do 19. dubna zúčastnilo více než tři sta respondentů nejen ze Spořilova, poskytla zadavatelům několik jasných odpovědí. 

Radnice si v ní od veřejnosti nechala poradit, jak navrhnout co nejzajímavější sportovní i nesportovní náplň a co nejpříjemnější zázemí městského areálu na okraji sídliště Spořilov – v ulici Na Chodovci.

Anketa především ukázala poptávku po volnočasovém a odpočinkovém areálu širšího zaměření, který bude atraktivní nejen pro vyznavače městských sportů v úzkém smyslu, ale i pro starší věkové ročníky včetně rodičů s dětmi.

Dotázaní se také většinově domnívají, že areál by měl poskytovat komfortní zázemí pro sportující a relaxující návštěvníky. Přinejmenším by měl být osvětlený, disponovat přístřeškem pro případ nepřízně počasí a splachovacím WC.

„Anketa potvrzuje rostoucí poptávku nejen po areálech městských sportů, ale také po kvalitních veřejných prostranstvích, kde lze příjemným způsobem trávit volný čas. Děkujeme všem respondentům za podněty, se kterými budou tvůrci vize revitalizace a rozvoje areálu Na Chodovci dále pracovat,“ řekl radní pro územní rozvoj a výstavbu Prahy 4 Patrik Opa (ODS).Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

9. května 2021 v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Další články
Nahoru