Dnes Úterý - jasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Anketa: Jak revitalizovat areál městských sportů na Spořilově?

Dubnová anketa radnice Prahy 4, které se od 7. do 19. dubna zúčastnilo více než tři sta respondentů nejen ze Spořilova, poskytla zadavatelům několik jasných odpovědí. 

Radnice si v ní od veřejnosti nechala poradit, jak navrhnout co nejzajímavější sportovní i nesportovní náplň a co nejpříjemnější zázemí městského areálu na okraji sídliště Spořilov – v ulici Na Chodovci.

Anketa především ukázala poptávku po volnočasovém a odpočinkovém areálu širšího zaměření, který bude atraktivní nejen pro vyznavače městských sportů v úzkém smyslu, ale i pro starší věkové ročníky včetně rodičů s dětmi.

Dotázaní se také většinově domnívají, že areál by měl poskytovat komfortní zázemí pro sportující a relaxující návštěvníky. Přinejmenším by měl být osvětlený, disponovat přístřeškem pro případ nepřízně počasí a splachovacím WC.

„Anketa potvrzuje rostoucí poptávku nejen po areálech městských sportů, ale také po kvalitních veřejných prostranstvích, kde lze příjemným způsobem trávit volný čas. Děkujeme všem respondentům za podněty, se kterými budou tvůrci vize revitalizace a rozvoje areálu Na Chodovci dále pracovat,“ řekl radní pro územní rozvoj a výstavbu Prahy 4 Patrik Opa (ODS).Autor: TZ, red
Další články
Nahoru