Dnes Pondělí - zatazeno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 31°C
Pondělí 17. 6. 2024
Svátek má Adolf
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ani ve třetím kole nepřišla nabídka na nájem zámku ve Veleslavíně
Zámek Veleslavín. Foto: nabidkamajetku.cz

Ani ve třetím kole nepřišla nabídka na nájem zámku ve Veleslavíně

Ani do třetího kola hledání nového nájemce zámku ve Veleslavíně v Praze 6 nikdo nepodal nabídku. Zájemci mohli podávat nabídky do dnešního dne. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vypíše další kolo. Na dotaz ČTK to dnes sdělil mluvčí ÚZSVM Radek Ležatka. Úřad chtěl původně zámek vydražit za 382 milionů korun, ministr kultury ale odvolal potřebný souhlas s dražbou. Praha usiluje o získání zámku do svého majetku.

„Do dnešního kola výběrového řízení na pronájem areálu Veleslavínského zámku nepřišla žádná nabídka. Předpokládáme vyhlášení dalšího kola s termínem dodání nabídek na přelomu března a dubna. Minimální cena bude zveřejněna ve vyhlášeném výběrovém řízení," sdělil ČTK Ležatka.

V prvním kole byla stanovena cena celého areálu na 750 000 korun měsíčně, ve druhém kole vyhlášeném v prosinci byla snížena na 525 000 korun. V posledním kole byl měsíční nájem stanoven na polovinu původní nabídky, konkrétně na 368 000 korun. Zámek chce úřad pronajmout do doby, než nalezne nového majitele zámku, nejdéle však do konce prosince 2019.

V zámku působil do konce loňského listopadu provozovatel soukromého zdravotnického zařízení, který za pronájem hlavní budovy platil 210 000 korun měsíčně. Kvůli konci smlouvy chtěl úřad zámek vydražit, aby státu nevznikly náklady na ostrahu.

Termín dražby necelé dva měsíce po komunálních volbách podle zastupitelů Prahy 6 komplikoval účast města v dražbě a na zasedání loni v září kritizovali i dražbu jako takovou, ve které má veřejná instituce malou šanci uspět.

Ministerstvo kultury nejprve vyslovilo souhlas s dražbou zámku, o několik dní později však ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) potřebný souhlas odvolal a uvedl, že by stavba měla zůstat ve veřejném vlastnictví.

O areál mají zájem ministerstvo kultury, hlavní město a Praha 6. Představitelé městské části minulý týden uvedli, že by do barokního zámku chtěli přesunout základní uměleckou školu ze základní školy na Břevnově a případně do zámku ve spolupráci s hlavním městem umístit další zařízení s komunitním či kulturním účelem. Ministerstvo by do areálu chtělo umístit některou ze svých příspěvkových organizací.

Zámek s historickým parkem, který se rozkládá na třech hektarech, pochází asi z roku 1725. Byl postaven podle plánů Kiliána Ignáce Dientzenhofera pro císařovnu Amálii Brunšvickou. Naposledy byl rekonstruován v roce 1986. ÚZSVM převzal barokní zámek v roce 2015 od ministerstva práce a sociálních věcí.


Autor: ČTK

Architektura na ČVUT se posunula v hodnocení QS Rankings

17. dubna 2024 ve 23:26

Výuka architektury na ČVUT se posunula o 50 míst v prestižním univerzitním žebříčku. V kategorii Architektura a vystavěné prostředí je v Česku na prvním místě. Je také nejlépe hodnoceným oborem na ČVUT.

Poslední rozloučení s Janou Hlaváčovou bude v pátek 26. ledna v Národním divadle

15. ledna 2024 v 17:36

Poslední rozloučení s herečkou Janou Hlaváčovou se uskuteční v pátek 26. ledna v 11 hodin v historické budově Národního divadla v Praze. Bude přístupné i veřejnosti. ČTK to oznámil Tomáš Staněk, mluvčí Národního divadla, které rozloučení organizuje ve spolupráci s Divadlem na Vinohradech. Na obou...

Po požáru v kočárkárně panelového domu hasiči zachránili pět lidí

2. listopadu 2023 v 18:22

Před 18. hodinou, ve středu 1. listopadu, zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů v ulici Pavláskova v Praze 8. Hořelo tam v suterénu panelového domu.

Hasiči po požáru rozebírali stavbu na Smíchovském nádraží

8. října 2023 v 09:12

Během celého sobotního dopoledne pražští hasiči rozebírali konstrukce vybydlené budovy u odstavných kolejích na Smíchovském nádraží, kterou obývali lidé bez domova. Budova hořela od sobotního rána, evakuováno muselo být 11 lidí. Hasiči vyhledávali skrytá ohniska požáru pomocí termokamery a dronu....

Praha rozsvítila Petřínskou rozhlednu v barvách izraelské vlajky

8. října 2023 v 08:55

Modře a bíle se v sobotu v 19 hodin rozsvítila Petřínská rozhledna na podporu obyvatel Izraele, na jehož území zaútočilo Palestinské radikální hnutí Hamás.  

Další články
Nahoru