Dnes Pátek - zatazeno 16°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Anglo-americká vysoká škola v Praze zahajuje výuku, bude na ní studovat sedm nových studentů z Ukrajiny

Akademický rok začne výukou na pražské Anglo-americké vysoké škole (AAU) tradičně již 31. srpna, což činí AAU pravděpodobně první vysokou školou v Česku, která zahajuje podzimní semestr. Ve svých učebnách AAU letos přivítá sedm nových studentů pocházejících z Ukrajiny, kteří byli vybráni z celkového počtu 150 vážných zájemců na základě rozhodnutí školy pomoci těm, kteří kvůli válce opustili Ukrajinu. Pozici AAU na evropském vzdělávacím trhu upevnilo prodloužení prestižní americké akreditace WSCUC, která akredituje takové renomované vysoké školy, jakými jsou Stanford University, University of California, Berkeley nebo Chapman University, s níž AAU poskytuje společný MBA program, o dalších osm let.

„Je již tradicí, že začínáme s výukou s měsíčním předstihem před většinou českých vysokých škol. Náš akademický rok svými termíny a strukturou odpovídá partnerským vysokým školám, zejména americkým univerzitám,“ vysvětlil docent Jiří Schwarz, rektor Anglo-americké vysoké školy, a doplnil: „I v letošním roce sledujeme nárůst počtu studentů, a to včetně těch, kteří k nám letos přišli z Ukrajiny. Celkem podpoříme sedm nových a tři stávající studenty z Ukrajiny celkovou částkou ve výši přibližně 15 milionů korun, která pokryje školné a jejich životní náklady po dobu jejich tříletého studia.“

Ve svých učebnách AAU očekává téměř 600 studentů denního studia z desítek zemí celého světa, z nichž téměř 230 své studium na AAU letos zahajuje. Nejpočetnější skupinu tradičně tvoří studenti z USA, jejichž podíl činí více než třetinu. Českých a slovenských studentů je na AAU zhruba 14 %. Největší zájem je na škole s americkou i českou akreditací a výukou pouze v angličtině o studium oboru Mezinárodní vztahy (31 %) a Business Administration (29 %).

„V letošním roce s kolegy oslavujeme dva velké úspěchy, kterými je osmileté prodloužení americké akreditace WSCUC a také úspěch v globálním univerzitním žebříčku U-Multirank 2022, ve kterém se AAU zařadila mezi 14 umístěných českých univerzit a získala nejlepší hodnocení z českých soukromých vysokých škol. Je to výsledek systematické práce akademických pracovníků, naší administrativy, ale rovněž kvality našich studentů,“ doplnil doc. Schwarz.

Americká komise WASC Senior College and University (WSCUC) ve svém vyjádření ocenila zejména ambiciózní a dobře formulovaný strategický plán AAU pro rozvoj univerzity nebo zavedení nové, transparentní rozpočtové politiky.

V žebříčku U-Multirank univerzita prokázala skvělé výsledky ve více ukazatelích, přičemž celkově získala čtyřikrát nejvyšší hodnocení „A“, a to v kategoriích: počet post-doktorandských pracovních míst, počet kreativních a uměleckých výstupů školy, počet zahraničních přednášejících a studentská mobilita.


Autor: Alo

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Včera v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

28. září 2022 ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

28. září 2022 v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

28. září 2022 v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru