Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Anglo-americká vysoká škola v Praze zahajuje výuku, bude na ní studovat sedm nových studentů z Ukrajiny

Akademický rok začne výukou na pražské Anglo-americké vysoké škole (AAU) tradičně již 31. srpna, což činí AAU pravděpodobně první vysokou školou v Česku, která zahajuje podzimní semestr. Ve svých učebnách AAU letos přivítá sedm nových studentů pocházejících z Ukrajiny, kteří byli vybráni z celkového počtu 150 vážných zájemců na základě rozhodnutí školy pomoci těm, kteří kvůli válce opustili Ukrajinu. Pozici AAU na evropském vzdělávacím trhu upevnilo prodloužení prestižní americké akreditace WSCUC, která akredituje takové renomované vysoké školy, jakými jsou Stanford University, University of California, Berkeley nebo Chapman University, s níž AAU poskytuje společný MBA program, o dalších osm let.

„Je již tradicí, že začínáme s výukou s měsíčním předstihem před většinou českých vysokých škol. Náš akademický rok svými termíny a strukturou odpovídá partnerským vysokým školám, zejména americkým univerzitám,“ vysvětlil docent Jiří Schwarz, rektor Anglo-americké vysoké školy, a doplnil: „I v letošním roce sledujeme nárůst počtu studentů, a to včetně těch, kteří k nám letos přišli z Ukrajiny. Celkem podpoříme sedm nových a tři stávající studenty z Ukrajiny celkovou částkou ve výši přibližně 15 milionů korun, která pokryje školné a jejich životní náklady po dobu jejich tříletého studia.“

Ve svých učebnách AAU očekává téměř 600 studentů denního studia z desítek zemí celého světa, z nichž téměř 230 své studium na AAU letos zahajuje. Nejpočetnější skupinu tradičně tvoří studenti z USA, jejichž podíl činí více než třetinu. Českých a slovenských studentů je na AAU zhruba 14 %. Největší zájem je na škole s americkou i českou akreditací a výukou pouze v angličtině o studium oboru Mezinárodní vztahy (31 %) a Business Administration (29 %).

„V letošním roce s kolegy oslavujeme dva velké úspěchy, kterými je osmileté prodloužení americké akreditace WSCUC a také úspěch v globálním univerzitním žebříčku U-Multirank 2022, ve kterém se AAU zařadila mezi 14 umístěných českých univerzit a získala nejlepší hodnocení z českých soukromých vysokých škol. Je to výsledek systematické práce akademických pracovníků, naší administrativy, ale rovněž kvality našich studentů,“ doplnil doc. Schwarz.

Americká komise WASC Senior College and University (WSCUC) ve svém vyjádření ocenila zejména ambiciózní a dobře formulovaný strategický plán AAU pro rozvoj univerzity nebo zavedení nové, transparentní rozpočtové politiky.

V žebříčku U-Multirank univerzita prokázala skvělé výsledky ve více ukazatelích, přičemž celkově získala čtyřikrát nejvyšší hodnocení „A“, a to v kategoriích: počet post-doktorandských pracovních míst, počet kreativních a uměleckých výstupů školy, počet zahraničních přednášejících a studentská mobilita.


Autor: Alo

Exkurze na Bubenečské nádraží

Dnes v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Dnes v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

Včera v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

Včera v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čištění šachet na Vojířově rybníčku

Včera v 09:54

V týdnu do 26. února proběhne čištění dvou stávajících betonových šachet na Vojířově rybníčku na Petříně.

Velikonoce 2024 na Patnáctce

Včera ve 03:30

Radnice patnáctí městské části zve na Velikonoce na Patnáctce.

Jak na dokumenty. Přednášky v sále seniorů DPS

25. února 2024 ve 12:49

Na cyklus přednášek týkajících se dokumentů v digitální podobě a práce s nima zve radnice Prahy 15. 

Praha 4 podpořila cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

25. února 2024 v 10:48

Starosta Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Den Vltavy 2024

24. února 2024 v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

24. února 2024 v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

24. února 2024 v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

23. února 2024 v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

23. února 2024 v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Další články
Nahoru