Dnes Čtvrtek - oblacno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Anglo-americká VŠ uspěla v největším online žebříčku vysokých škol U-Multirank 2022

Pouze tři soukromé vysoké školy z České republiky se dostaly do letošního online světového žebříčku vysokých škol U-Multirank, jak informoval server vedavyzkum.cz. Mezi ně patří také pražská Anglo-americká vysoká škola (AAU), která vykázala špičkové výsledky ve více ukazatelích, včetně mezinárodní orientace nebo úspěšnosti absolventů zejména magisterských studijních programů.

Míra úspěšnosti absolventů AAU je podle žebříčku 66,39 v případě bakalářského studia a 94,94 v případě magisterského studia. Nejlepší hodnocení má AAU v oblasti mezinárodní orientace. Tato kategorie zahrnuje ukazatele, jako je počet cizojazyčných studijních programů, množství studentských výjezdů, počet mezinárodních pracovníků či společných publikací se zahraničními institucemi. To je dáno mj. tím, že výuka na AAU probíhá výhradně v angličtině a dosud zde studovali studenti více než 80 národností.

Celkově univerzita prokázala skvělé výsledky ve více ukazatelích, přičemž celkově získala čtyřikrát nejvyšší hodnocení „A“, a to v kategoriích: počet post-doktorandských pracovních míst, počet kreativních a uměleckých výstupů školy, počet zahraničních přednášejících a studentská mobilita.

„Už jen fakt, že se AAU jako soukromá vysoká škola kvalifikovala do globálního žebříčku U-Multirank společně s nejlepšími českými veřejnými univerzitami, považujeme za ohromný úspěch. Je to výsledek systematické práce akademických pracovníků, naší administrativy, ale rovněž úsilí našich studentů,“ uvedl rektor Jiří Schwarz.

„Smyslem tohoto žebříčku je poskytnout objektivní a srovnatelné informace o kvalitě poskytovaného vysokoškolského vzdělání. To má význam především pro studenty, kteří se rozhodují o místě svého vysokoškolského studia. Pro hodnocené školy představuje žebříček nejen zajímavé srovnání vysokých škol, ale také cennou zpětnou vazbu o jejich silných a slabých stránkách a motivaci ke zlepšení,“ dodal.

Aktuální, deváté vydání „multiranku“ zahrnuje 2 202 vysokoškolských institucí z 96 zemí celého světa včetně čtrnácti českých. Hodnocení probíhá v pěti hlavních kategoriích: výuka, výzkum, transfer znalostí, internacionalizace a regionální zapojení.

Žebříček U-Multirank usiluje o multidimenzionální hodnocení vysokých škol ve světě. Sestavuje ho nezávislé konsorcium v čele s německým Centre for Higher Education (CHE). Podílí se na něm ale i Center for Higher Education Policy Studies (CHEPS) z University of Twente a Centre for Science and Technology Studies (CWTS), které publikuje již zmíněný Leiden Ranking.


Autor: TZ, red

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

Dnes v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Dnes v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Dnes v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Dnes v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

Včera v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Včera v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Včera v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

27. února 2024 ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

27. února 2024 ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

27. února 2024 v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Další články
Nahoru