Dnes Neděle - prehanky-dest 10°C
Zítra Pondělí - polojasno 10°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Anglo-americká VŠ uspěla v největším online žebříčku vysokých škol U-Multirank 2022

Pouze tři soukromé vysoké školy z České republiky se dostaly do letošního online světového žebříčku vysokých škol U-Multirank, jak informoval server vedavyzkum.cz. Mezi ně patří také pražská Anglo-americká vysoká škola (AAU), která vykázala špičkové výsledky ve více ukazatelích, včetně mezinárodní orientace nebo úspěšnosti absolventů zejména magisterských studijních programů.

Míra úspěšnosti absolventů AAU je podle žebříčku 66,39 v případě bakalářského studia a 94,94 v případě magisterského studia. Nejlepší hodnocení má AAU v oblasti mezinárodní orientace. Tato kategorie zahrnuje ukazatele, jako je počet cizojazyčných studijních programů, množství studentských výjezdů, počet mezinárodních pracovníků či společných publikací se zahraničními institucemi. To je dáno mj. tím, že výuka na AAU probíhá výhradně v angličtině a dosud zde studovali studenti více než 80 národností.

Celkově univerzita prokázala skvělé výsledky ve více ukazatelích, přičemž celkově získala čtyřikrát nejvyšší hodnocení „A“, a to v kategoriích: počet post-doktorandských pracovních míst, počet kreativních a uměleckých výstupů školy, počet zahraničních přednášejících a studentská mobilita.

„Už jen fakt, že se AAU jako soukromá vysoká škola kvalifikovala do globálního žebříčku U-Multirank společně s nejlepšími českými veřejnými univerzitami, považujeme za ohromný úspěch. Je to výsledek systematické práce akademických pracovníků, naší administrativy, ale rovněž úsilí našich studentů,“ uvedl rektor Jiří Schwarz.

„Smyslem tohoto žebříčku je poskytnout objektivní a srovnatelné informace o kvalitě poskytovaného vysokoškolského vzdělání. To má význam především pro studenty, kteří se rozhodují o místě svého vysokoškolského studia. Pro hodnocené školy představuje žebříček nejen zajímavé srovnání vysokých škol, ale také cennou zpětnou vazbu o jejich silných a slabých stránkách a motivaci ke zlepšení,“ dodal.

Aktuální, deváté vydání „multiranku“ zahrnuje 2 202 vysokoškolských institucí z 96 zemí celého světa včetně čtrnácti českých. Hodnocení probíhá v pěti hlavních kategoriích: výuka, výzkum, transfer znalostí, internacionalizace a regionální zapojení.

Žebříček U-Multirank usiluje o multidimenzionální hodnocení vysokých škol ve světě. Sestavuje ho nezávislé konsorcium v čele s německým Centre for Higher Education (CHE). Podílí se na něm ale i Center for Higher Education Policy Studies (CHEPS) z University of Twente a Centre for Science and Technology Studies (CWTS), které publikuje již zmíněný Leiden Ranking.


Autor: TZ, red

Hostivařský komunitní den

Dnes v 10:43

V areálu Komunitního centra farní dvůr v Praze 15 se koná 1. října od 9 hodin komunitní farní a sousedské setkání.

Nahrávací studio nejen pro online výuku

23. září 2022 v 11:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) reagovala na potřeby online výuky vzniklé v době koronavirové pandemie a v prostorách fakulty vybudovala profesionální streamovací a nahrávací studio se špičkovým vybavením. Díky nejmodernějším technologiím za téměř 4 miliony korun poskytuje...

Asia Fest a street food na Náplavce

23. září 2022 v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku pokračuje

23. září 2022 v 10:39

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 i nadále pokračuje a každou sobotu se můžete těšit na takřka 100 prodejců nabízejících nejen farmářské produkty.

Festival Paměti národa na Strahovském stadionu

23. září 2022 v 08:47

Na Strahovském stadionu od 29. září do 1. října se koná Festival Paměti národa. Zahrají na něm Bára Poláková, Lenka Dusilová nebo Thom Artway. Kromě koncertů je připraven bohatý program pro všechny generace – debaty, komentované prohlídky, hry pro děti, slam poetry, výstavy, projekce filmů....

Víkendová výstava andulek

23. září 2022 v 08:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu andulek.

Mezinárodní výstava halančíků

23. září 2022 v 06:23

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu ryb.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 39. týden

22. září 2022 v 09:30

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14: Komentovaná vycházka po geologických památkách

22. září 2022 v 09:05

Pokud se zajímáte o přírodu a tajemství, která skrývá, nenechte si ujít komentovanou vycházku, která se koná 26. září od 17:30 hodin. Část geologické exkurze bude zaměřena na nejvýraznější tektonickou poruchu na území metropole – Pražský zlom.

Letní dům slaví narozeniny

22. září 2022 v 07:20

Oslavy 25 let Letního domu se konají 22. září na náměstí Míru v Praze 2. Vystoupení zaměstnanců Letního domu a hostů bude moderovat patron Letního domu Petr Vacek.

Další články
Nahoru