Dnes Čtvrtek - jasno 13°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dětská PrahaPro dětiVíkend

Anežka dětem

9. 9. 2023
Tvůrčí, zábavné a poznávací odpoledne v zahradách i expozicích Kláštera sv. Anežky České pro celou rodinu v sobotu 9. září. Zahradní slavnost s dílnami, hudbou, divadlem Víti Marčíka i pátrací hrou v expozici středověkého umění od 13:30 do 18:00 hodin.

Program:
Světci malovaní středověkými štětci ⁠–⁠ pátrací hra v expozici
13:30⁠–⁠16:30
Proč tolik zlata? Kdo jsou svatí? Indicie a nápovědy pomohou poodhalit tajemství kódů ukrytých ve středověkých obrazech i techniku malby dávných mistrů. Pátrejte v expozici Anežského kláštera kdykoliv v uvedeném čase.
Cena: zdarma / Doba trvání: cca 60 min. / Místo setkání: ambit Anežského kláštera / Rezervace: není nutná, vstup volný / Doporučeno pro děti od 5 let s doprovodem

Anežka září ⁠–⁠ interaktivní procházky Klášterem sv. Anežky České
13:40, 14:40, 15:40
Princezna bývá krásná a bohatá, oblečená do honosných šatů. Nosí nádherné šperky a složité účesy. Co zdobí princeznu, která má prostý šat a pečlivě skryté vlasy? Procházky se budou opakovat v uvedených časech.
Cena: zdarma / Doba trvání: cca 30 min. / Místo setkání: Černá kuchyně v architektuře Anežského kláštera / Rezervace: není nutná, vstup volný / Doporučeno pro děti od 5 let s doprovodem

Barvy v okně ⁠–⁠ výtvarný workshop
13:30⁠–⁠16:30
Nechte proudit světlo skrze barevné vrstvy. Vytvořte vlastní zářivá okna. Ateliér v zahradě Anežského kláštera a dílnu inspirovanou středověkou technikou tvorby vitráží navštivte kdykoliv v uvedeném čase.
Cena: zdarma / Doba trvání: cca 30 min. / Místo setkání: výtvarný ateliér v zahradě Anežského kláštera / Rezervace: není nutná, vstup volný / Doporučeno pro děti od 5 let s doprovodem

Svítí i ve tmě? ⁠–⁠ výtvarný workshop
13:30⁠–⁠16:30
Co to je za světlo? Ne, to není zář reflektorů ⁠–⁠ to je zář svatosti: svatozář! Svítí i ve tmě? Zjistěte při výtvarné tvorbě v ateliéru v architektuře Anežského kláštera. Přijďte kdykoliv v uvedeném čase.
Cena: zdarma / Doba trvání: cca 30 min. / Místo setkání: výtvarný ateliér v architektuře Anežského kláštera / Rezervace: není nutná, vstup volný / Doporučeno pro děti od 5 let s doprovodem

Střídej světlo, stín, co budeš dělat s tím? ⁠–⁠ pohybový workshop
14:00, 15:00, 16:00
Roztančete se na hudbu středověku, rozhýbejte tělo, světla a stíny. Těšíme se na vás v uvedených časech v zahradě a poté i v interiéru Anežského kláštera. (V případě nepříznivého počasí se bude konat pouze uvnitř.)
Cena: zdarma / Doba trvání: cca 30 min. / Místo setkání: Severní zahrada / Rezervace: není nutná, vstup volný / Doporučeno pro děti od 5 let s doprovodem

Bajaja ⁠–⁠ divadelní představení, Divadlo Víti Marčíka v 17 hodin
Princ Jaroslav, známý pod jménem Bajaja, vyjíždí do světa doprovázen svým věrným koněm Šemíkem. Loutkové divadlo se bude konat v Klášterní zahradě. (V případě nepříznivého počasí se uskuteční v interiéru Anežského kláštera.)
Cena: zdarma / Doba trvání: cca 60 min. / Místo setkání: zahrada Anežského kláštera, prostor letního kina / Rezervace: není nutná, vstup volný / Doporučeno pro děti od 5 let s doprovodem


Autor: Hla

Víkendový tip: Příběhy Afriky s tancem, workshopy, korálky, batikou a africkými bubny

Dnes v 16:23

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2024 zve také na doprovodné akce.  Víkend 15. a 16. června bude v prostorech Krenovky a na Žižkov Highline za Krenovkou patřit Příběhům Afriky. 

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

Dnes ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Pohádky na Dvorečku: Pohádka pro Dášenku

Dnes ve 14:34

Praha 9 zve děti, rodiče i prarodiče na pohádky pro nejmenší. Pohádky na Dvorečku jsou zdarma a začíná se v 16 hodin. Hraje se v Jandově 4, v Praze 9.

Pro nejmenší v Praze 9: Pohádka a workshop

Dnes v 11:26

Praha 9 připravila pro děti, rodiče i prarodiče další ročník Pohádek pro nejmenší. Pohádky jsou zdarma a začíná se v 16 hodin.

Patnáctého na Patnáctce

Dnes v 08:34

Modří andělé pořádají v rámci svého charitativního projektu hudební zábavný den s IZS na podporu Nadace policistů a hasičů s názvem Patnáctého na Patnáctce.

MINT Market léto

Dnes v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Letní scéna Prahy 10: Diskotéka na kolečkách

Dnes v 07:07

Rodinný program na kolečkových bruslích pro děti i rodiče v neděli 16. června v 16 hodin na Korzu Skalka. Přijďte se naučit základy bruslení a vyzkoušet si tančení na bruslích nebo jiných vozítkach podle vlastního výběru.

PesFest 2024 v parku Na Pankráci

Včera v 11:22

Jedenáctý ročník festivalu pro psa a jeho rodinu PesFest v neděli 16. června v parku Na Pankráci v Praze 4

Hurá na prázdniny s indiány

Včera v 09:51

Poslední dny před koncem školního roku si děti mohou užít s indiány. Od 15 hodin budou připraveny indiánské týpí, workshop bubnování, malování na obličej indiánskými styly.

Nohejbalový turnaj O pohár Prahy 1

Včera v 08:03

Turnaj v nohejbalu se koná 15. června od 9 hodin. Start je zdarma.

Festival jak víno v Praze 3

Včera v 07:19

Farmářský trh na Jiřáku se v sobotu 15. června od 10 hodin podruhé promění na trh vína, pozvaní jsou vinaři z Francie, Gruzie, Portugalska, Itálie, ale i z Mělníka a stálice z jižní Moravy jako vinařství Volařík a další.

Nahlédněte do útrob muzea i po setmění. Muzejní noc v Národním zemědělském muzeu

Včera v 07:01

Co vše ukrývá muzeum? Jak to vypadá v muzejním podzemí a jaký je pohled na Prahu ze střechy při západu slunce? To za běžného dne nepoznáte. V rámci Pražské muzejní noci to ale možné bude – Národní zemědělské muzeum pro návštěvníky připravilo noční ponor do hlubin i historie muzea, komentovanou...

Letní scéna Prahy 10 v Heroldových sadech

11. června 2024 v 19:27

Dílničky pro děti a divadlo. V Heroldových sadech se koná Letní scéna Prahy 10.

Letní scéna Prahy 10 na Skalce

10. června 2024 ve 20:49

V parčíku u Aldašínské se koná program pro děti i dospělé. Tento týden jsou připraveny Automat na filmy a Diskotéka na kolečkách.

Další články
Nahoru