dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Aneta popsala v reportáži Prý jsme fašizující lůza alpinismus Miloše Zemana, kritikou nešetřila. Od Prahy dostala cenu 10 000 korun
Výherkyně soutěže Aneta Železníková (vlevo) s primátorkou Adrianou Krnáčovou. Foto: MHMP

Aneta popsala v reportáži Prý jsme fašizující lůza alpinismus Miloše Zemana, kritikou nešetřila. Od Prahy dostala cenu 10 000 korun

Diplom a peněžitou cenu 10 000 korun včera dostala výherkyně soutěže „Chceme nejlepší pražské reportéry“ Aneta Železníková. Soutěž vyhlásil pražský magistrát a cenu Anetě předala primátorka Adriana Krnáčová.

Soutěžilo se o napsání a nafocení reportáže s jediným tématem, a tím bylo hlavní město Praha. Délka textu nerozhodovala, jediným kritériem byla poutavost textu. S vítězkou a několika dalšími účastníky plánuje Magistrát hl. m. Prahy spolupracovat i v budoucnu.

Železníková v reportáži popisuje demonstraci, která se konala na konci března na Kampě při příležitosti oficiální návštěvy čínského prezidenta. „Během třídenní návštěvy čínského prezidenta v Praze se druhý den konala ohlášená demonstrace na Kampě, odmítající česko-čínský řitní alpinismus Miloše Zemana, jakožto hlavy našeho státu a (bohužel) reprezentanta naší země, který během těchto dnů dosahoval patřičného vrcholu,“ napsala v článku Železníková.

Reportáž Prý jsme fašizující lůza si v celé délce můžete přečíst zde: http://sayhellotoaneta.com/post/142008473903/prý-jsme-fašizuj%C3%ADc%C3%AD-lůza.

„Je skvělé, že jsou stále lidé, kteří dokážou o našem městě psát zajímavým způsobem a zaujmout tak ostatní. I když je Praha v mnoha ohledech jedinečná, napsat v jejich kulisách jedinečnou reportáž není vůbec snadné. Proto jsem Anetě velmi ráda předala zaslouženou cenu a těším se na naši další spolupráci,“ uvedla primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.


Svíčka pro Václava Havla na Jungmannově náměstí

Dnes v 08:33

Vzpomínková kulturní akce Svíčka pro Václava Havla v pondělí v 11 hodin na Jungmannově náměstí. V průběhu odpoledne postupně přijdou zahrát, zavzpomínat nebo se přidat k četbě například Ladislav Heryán, socioložka Jiřina Šiklová, Hayato Okamura, čerstvě bývalý ministr kultury Daniel Herman,...

Běžecká škola Prahy 4 zve na Novoroční výběh

Dnes v 07:19

První běh nového roku se koná 1. ledna ve 12 hodin ve Žlutých lázních. Na běžce čeká občerstvení, čaj a novoroční punč.

Praha 10 zve na Gutovku

Včera ve 22:39

Na Gutovce se v sobotu a v neděli bruslí. Během víkendu začíná veřejné bruslení od 10 hodin, stodvacetiminutové bloky střídají půlhodinové přestávky na úpravu ledu.

Diskohrátky na ledě

Včera v 19:11

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“.

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

Včera v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

Včera ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

Včera ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

Včera ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

Včera ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

Včera v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Vánoční koleda na Desítce

Včera v 08:02

V sobotu 23. prosince zazní na Kubánském náměstí od 11 hodin Česká vánoční mše J. J. Ryby, známé vánoční koledy a děti se mohou těšit na vánoční dílny.

Chrám P. Marie a Karla Velikého na Karlově

Včera v 07:54

Pozoruhodný církevní objekt, kterým vás velice poutavě provede zdejší jáhen p. dr. Laňka. Budete obdivovat nejen neobvyklý tvar tohoto kostela, naleznete tady i obraz P. Marie Karlovské, ke kterému se uchylovaly pro ochranu těhotné ženy i další pozoruhodnosti.

Praha 6 má ocenění za nejlepší projekty prevence kriminality v Praze

Včera v 07:49

Magistrát Prahy vyhlásil soutěž o nejlepší projekty prevence kriminality na území hlavního města Prahy realizované v letech 1997 až 2017. Cílem soutěže bylo připomenout problematiku prevence kriminality široké i odborné veřejnosti, ocenit úspěšnou preventivní práci v oblasti prevence kriminality...

Další krátké zprávy
Nahoru