Dnes Neděle - jasno 25°C
Zítra Pondělí - polojasno 24°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kalendář akcí v Praze

Andělská matiné v kostele sv. Václava na Smíchově

17. 10. 2022
Andělská matiné opět přivítají (nejen) seniory z Prahy 5 při dalším z koncertů oblíbeného cyklu. Tentokrát si poslechneme umění jedné z nejlepších českých varhanic Lindy Sítkové v kostele sv. Václava na Smíchově, a to 17. října v 11 hodin.

Obraz z kůru bude v přímém přenosu promítán na plátno umístěné před lavicemi dole v kostele, a tak budou mít posluchači mimořádnou příležitost sledovat živě varhanici při hře – práci nohou i rukou, změny rejstříků a podobně.

Na programu budou díla J. S. Bacha, B. A. Wiedermanna, F. Liszta ad. Kostel je otevřený všem, rezervace předem není nutná, vstup volný. Akci spolupořádá Praha 5 pod záštitou radního Lukáše Herolda.

Uskuteční se také koncerty spřáteleného cyklu Hudební salón Café crème, kde při říjnových koncertech (9. a 23. října) při udání hesla Andělská matiné bude na pokladně odečteno vstupné na výsledných 150 korun na osobu.  Další informace o cyklu a dalších koncertech na www.pontesmusici.cz, na emailu andelskaMatine@gmail.com a nebo na tel. 723 117 050.

andelska-matine-varhanni


Autor: puc
Další články
Nahoru