Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - oblacno 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Andělská křídla prvního ročníku Dobrovolníka Prahy 14
Andělská křídla s vyrytým jménem získalo 18 dobrovolníků. Foto: P14

Andělská křídla prvního ročníku Dobrovolníka Prahy 14

Do konce května čtrnáctá městská část sbírala nominace do prvního ročníku Dobrovolníka Prahy 14. Vyhlášení ocenění se konalo 22. června na farní zahradě u kostela sv. Bartoloměje v Kyjích. Pamětní plakety v podobě andělských křídel s vyrytým jménem získalo 18 dobrovolníků, jejichž činnost je spojená se čtrnáctou městskou částí.

Ne všichni se mohli dostavit osobně, ale všechna křídla svého anděla našla.

„Někteří ocenění dobrovolníci nezištně pomáhají dlouhá léta a o jejich záslužné činnosti často ví jen malý okruh lidí. Proto je také do ankety nominovali sami občané či organizace, v nichž působí. Tito lidé nestojí o slávu, pomáhají z dobré vůle, jak sám název dobrovolnictví napovídá. Jsem ale moc ráda, že jsme tímto oceněním mohli vyjádřit svůj vděk,“ uvedla 1. místostarostka Zuzana Jelenová (STAN), která ceny předávala spolu se starostou Jiřím Zajacem (ODS) a radním Martinem Kouklíkem (KDU-ČSL).

Místostarostka se tématu dobrovolnictví dlouhodobě věnuje, sama založila KC Motýlek, jež pomáhá fyzicky i sociálně znevýhodněným dětem a jejich rodinám.

S hudebním programem vystoupili senioři z pěveckého klubu na Plechárně, skvělým zakončením akce byl podvečerní koncert Jiřího Schmitzera. „Naším záměrem je povzbudit dobrovolnictví na Praze 14. Vzhledem k tomu, že se jedná o pilotní ročník, rozhodli jsme se ocenit všechny nominované. Samozřejmě si vážíme i občanů Prahy 14, kteří působí jako dobrovolníci jinde. Uvažujeme o tom, jak v budoucnu vyjádřit vděk i jim,“ doplnil radní Martin Kouklík, do jehož gesce spadá mj. sociální oblast.

„Doufám, že se nám povedlo iniciovat novou tradici,“ dodal radní Kouklík.

Kdo dostal andělská křídla?

Jan Černohorský a Karel Vítek za pomoc lidem zasaženým válkou na Ukrajině,
Petr Goral společně s Petrem Surmajem za založení romského dětského pěveckého sboru,
Lucie Hanušová za pomoc v DS Bojčenkova,
Dita Hartelová za organizaci akcí MC Klubíčko,
Michaela Hencová za ochranu zvířat,
Dominika Kubcová za doučování dětí v klubu JAHODA,
Jaroslava Kunhartová za správu agendy klubu seniorů,
Caleb Lindsey za výuku konverzační angličtiny,
Kateřina Morová a Ema Ploužková za pomoc v KC Motýlek,
Radek Rychlík za pomoc dětem a mládeži v nízkoprahovém klubu Pacific,
Jana a Petr Ščukovi za rozvoz humanitární pomoci nejen v čase pandemie,
Jana Šedá za dlouhodobou pomoc v KC Motýlek,
Jaroslav Vlčko za opravy a údržbu kostela sv. Bartoloměje v Kyjích,
Marie Weigrichtová za zahradnické úpravy farní zahrady a květinovou výzdobu kostela i fary.

2022-andelska-kridla-dobrovolnici

Vyhlášení ocenění se konalo na farní zahradě u kostela sv. Bartoloměje v Kyjích. Foto: P14Autor: Cen

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

Včera v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

Včera v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

Včera v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

Včera v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Čarodějnice Prahy 14

Včera v 06:44

V Parku U Čeňku se v neděli 30. dubna od 14 do 22 hodin budou pálit čarodějnice. Pro děti jsou připraveny malování na obličej a skákací loď, dospělí se mohou těšit na Pavla Čadka a ve 21 hodin vystoupí VOXEL. Na místě budou čtyři ohniště na opékání buřtů. Vstup je...

Komentovaná prohlídka Starého židovského hřbitova na Žižkově

20. března 2023 v 17:54

Komentované prohlídky Starého židovského hřbitova na Žižkově v Mahlerových sadech, který sloužil v mezidobí let 1787–1890 jako hlavní pohřebiště pražské židovské obce, se můžete účastnit v neděli 26. března v 16 hodin.

Divadelní Bazaar Festival přináší výrazné hlasy z Pobaltí

20. března 2023 v 16:58

V programu letošního divadelního a tanečního Bazaar Festivalu je výrazná estonská stopa. Festival zahájí svou poeticko-dokumentární performance výtvarnice a vypravěčka Kristina Norman, která v loňském roce reprezentovala Estonsko na Benátském bienále. Sobotní festivalový večer pak bude v režii...

Příběhy našich sousedů z Prahy 2

20. března 2023 v 08:47

Prezentace projektu, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, se bude konat 3. dubna na Novoměstské radnici.

Praha 11 hledá letošní kandidáty na ocenění

20. března 2023 v 08:14

Praha 11 již tradičně oceňuje významné osobnosti Jižního Města udělením čestného občanství nebo Ceny městské části Prahy 11. Projevuje tak uznání občanům, skupinám, významným osobnostem a hostům za příkladný počin v oblasti vzdělávání, sportu, kultury nebo veřejného života. Do 30. dubna 2023 mohou...

Praha 11 zaštítí výstavu koček, rozhodli radní

19. března 2023 v 18:18

Praha 11 opět zaštítí edukativní výstavu Kočky Praha 2023. Ta proběhne první dubnový víkend v TOP Hotelu Praha. O rozhodnutí radních informovala místostarostka pro životní prostředí Ivana Hovorková (HPP11).

Další články
Nahoru