dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Analýza: festival Signal navštívilo čtvrt milionu lidí, stal se tak nejnavštěvovanější událostí roku
Projekce na kostele sv. Ludmily na náměstí Míru. Foto: Alžběta Jungrová

Analýza: festival Signal navštívilo čtvrt milionu lidí, stal se tak nejnavštěvovanější událostí roku

Hlavní město Praha si poprvé nechalo zmonitorovat návštěvnost kulturní akce v jeho ulicích. Průzkum proběhl formou monitoringu signalizačních dat z mobilní sítě. Říjnové instalace festivalu Signal navštívilo na čtvrt milionu lidí, z nichž 89,5 % tvořili Češi a 10,5 % zahraniční návštěvníci.

„Průzkumem jsme si chtěli zmonitorovat úspěšnost Signal festivalu a zjistit, zda vynaložené peníze na tuto kulturní akci, jsou správnou investicí města,“ říká náměstek primátora Václav Novotný. Signal festival se tak již v prvním ročníku stal kulturní událostí roku, když svou návštěvností překonal například Mezinárodní Filmový Festival Karlovy Vary (128 tisíc návštěvníků) či United Islands of Prague (60 tisíc návštěvníků)

„Věříme, že prvním ročníkem jsme zahájili tradici festivalu světla Signal a příští rok se nám podaří dostat do ulic ještě více návštěvníků,“ dodává ředitel festivalu Martin Pošta.

hypercube-starome-stske-na-me-sti-foto-alexander-dobrovodsky-nahled

Hybercube. Foto: Alexander Dobrovodský

Průzkum dále prokázal, že 67 % českých návštěvníků festivalu tvořili lidé z Prahy a okolí a zbylých 33 % pak lidé z celé České republiky. V průběhu prvního ročníku festivalu nejvíce lidí navštívilo Staroměstské náměstí (téměř 227 tisíc) se světelnou instalací Hypercube, druhým nejnavštěvovanějším místem bylo Náměstí republiky, kde probíhal videomapping na divadlo Hybernia a dále Václavské náměstí a náměstí Míru s videomappingem na kostel sv. Ludmily. Nejvíce návštěvníků festivalu hned po Praze přijelo z Kladna (6 %) a téměř pětinu cizinců na festivalu tvořili Rusové.

Metropole vynaložila na analýzu, na základě které mělo být zjištěno, kolik lidí navštívilo Prahu v době festivalu světa Signal, zhruba sto tisíc korun.

5 NEJ festivalu světla SIGNAL:

  1. Signal je nejnavštěvovanější kulturní akcí roku 2013
  2. Nejnavštěvovanější světelnou instalací byla Hypercube od 1024architecture na Staroměstském náměstí
  3. Nejoblíbenější světelnou instalací byl videomapping na kostel sv. Ludmily na náměstí Míru
  4. Nejnavštěvovanější den festivalu byla sobota 19. 10.
  5. Nejvíce návštěvníků festivalu hned po Praze přijelo z Kladna

Festival světla Signal

Festival světla Signal, den druhý


Autor: Renata Rákosová

Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru