dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C

Amnestovaný útočil s nožem v ruce

Policisté z místního oddělení na pražském Žižkově zadrželi v neděli kolem osmé hodiny večerní recidivistu, který oloupil šestadvacetiletého muže na Praze 3. Pětatřicetiletý muž přišel ke vchodu čajovny v Rokycanově ulici, bouchal na dveře a dožadoval se Mirečka a osmi set korun. Podle jeho slov mu měl totiž Mireček prodat před několika dny hořkou sůl za pět tisíc korun s tím, že se jedná o drogu pervitin, kterou příležitostně užívá.

Obsluha čajovny s agresivním mužem nejprve rozmlouvala přes dveře a upozornila ho, že uvnitř žádná osoba takového jména není. Útočník ovšem stále křičel a hrozil, že vykopne dveře. Prodejce pak vyšel ven, aby uklidnil situaci, agresivní muž ale držel v ruce nůž s dvaceticentimetrovou čepelí a začal mu vyhrožovat smrtí, pokud nedostane peníze. Napadený mu proto slíbil, že přinese peníze z prodejny, využil však toho, že útočník poodstoupil a rozeběhl se směrem k nedaleké policejní služebně. Během honičky pak usilovně řval o pomoc, což policisty ihned zalarmovalo.

Duchapřítomní policisté vyběhli před služebnu a podezřelého bleskově zadrželi. Během prohlídky pak u něj nalezli dva nože a útočnou zbraň – tzv. boxera. Velmi agresivního muž pak policisté předali kriminalistům a vyšetřovatel ho následně obvinil z trestného činu loupeže. Za tento skutek mu pak hrozí v případě odsouzení až desetileté vězení. Soudce pak vyhověl podnětu státního zástupce a umístil obviněného do vazební věznice.

Jak řekla mluvčí Jana Rösslerová, z dostupných evidencí policisté zjistili, že lupič je zkušený recidivista, který už strávil rok ve vězení a dvakrát byl odsouzený podmíněně. V minulosti se dopustil trestných činů jako vydírání, týrání osoby žijící ve společném obydlí, útok na úřední osobu, výtržnictví nebo nebezpečné vyhrožování. V letošním roce navíc opustil brány věznice jako amnestovaný.

 


Adventní zpívání na Kozím plácku

Včera v 09:01

Praha 1 a radní pro oblast školství a spolků Eva Špačková zvou na Adventní zpívání na Kozím plácku ve čtvrtek 14. prosince od 17 hodin.

Praha 1: Přijďte si zabruslit na Ovocný trh

Včera v 08:47

Kluziště pro veřejnost se jako každý rok bezplatně otevřelo na pěší zóně na Ovocném trhu.

Umprum SHOP 2017

Včera v 08:35

Od 13. do 17. prosince se na náměstí Jana Palacha koná unikátní předvánoční akce, na které si můžete zakoupit originální dárky z dílen studentů a absolventů UMPRUM.

Při požáru rodinného domu v Praze 12 zemřela kočička

Včera v 08:16

Dnes ráno v 5 hodin zasahovali hasiči z Modřan, Krče a Radotína u požáru rodinného domu v ulici Na Šabatce v Praze 12. Hasiči pracovali v dýchací technice, plameny zničily veškeré vybavení v domě v prvním nadzemním podlaží a částečně se rozšířily i do druhého podlaží. Při požáru...

Praha 1: Oceněné osobnosti městské části uvidíte na výstavě

Včera v 07:55

Radnice Prahy 1 oceňuje osobnosti, které svou činností přispívají k českému uměleckému i vědeckému dědictví.

Praha 6: Ve čtvrtek začínají Vánoce na Náměstíčku

Včera v 07:30

Od 14. prosince najdete na Náměstíčku stánky s vánoční tematikou, dětské dílničky a celou řadu koncertů. 

Praha 3: Vánoční zvyky a tradice

9. prosince 2017 v 19:57

Koncertní program v dobových kostýmech s průvodním slovem určený pro rodiče s dětmi, na kterém vystoupí Smíšený sbor Josefa Vycpálka a sólisté za doprovodu varhan.

Praha 1: Večer plný zábavy a inspirace

9. prosince 2017 v 17:28

Christmans talkshov vznikne, když se dají dohromady dvě akce pro obyvatele Prahy 1. Čaj o sedmé a Vostrý kafe.

Farmářské produkty, vánoční sortiment, oslava Silvestra. Poslední letošní trhy na Náplavce

9. prosince 2017 v 11:32

Během adventních sobot 9. 12., 16. 12., 23. 12. zde najdete kromě klasického farmářského tržiště i dárky od českých designérů a tvůrců, kosmetiku a vánoční dekorace.

Zesílí policejní bezpečnostní opatření. U bankovních a obchodních domů

9. prosince 2017 v 09:09

Před letošními vánočními svátky zesílí Pražská policie bezpečnostní opatření týkající se bankovních domů, ale nejen jich.

Další krátké zprávy
Nahoru