dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Amnestovaní v Praze škodí. A vysmívají se!
Amnestovaní vězni mají předešlý trest vymazán. Foto: archiv autora

Amnestovaní v Praze škodí. A vysmívají se!

Bývalí vězni, kteří se dostali na svobodu díky nedávné amnestii Václava Klause, v metropoli páchají zlo a kriminalita tak bohužel stoupá. Dejvičtí detektivové o tom ví své. 

„O amnestovaných osobách se od ledna hovořilo víc než dost. Jenomže tyto osoby opravdu škodí. Tedy kradou v našem policejním obvodu auta, o vloupačkách do nich ani nemluvě,“ uvedl Pavel Just, šéf dejvických detektivů.

V číslech jsou postesky policejního šéfa už zcela patrnější. Do vyhlášení amnestie se dejvickým detektivům v příslušném obvodu podařilo snížit kriminalitu o 30 procent. Od začátku roku zase výrazně vzrostla.

„Opět to dokazují čísla. Měsíčně se zde odcizí v průměru třicet aut, vloupaček je víc než stovka. Odečtěme z toho třicet procent a rozdíl je jasný,“ vypočetl Pavel Just.

Amnestie dejvické policisty dostává i tak trochu do slepé uličky. Lapit například amnestovaného pachatele totiž ještě nic neznamená.

„Může se nám klidně vysmát, jako amnestovaný má totiž předešlý trest vymazán. Takže ho musíme pustit. Teprve až ukradne nebo vyloupí auto potřetí, pak můžeme na zadrženého podat návrh na vzetí do vazby,“ sdělil policejní šéf.

Podle Pavla Justa jeho detektivové ve zmíněných případech zasahují takřka denně.


Autor: Petr Štrompf

Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru