Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Americký spisovatel a intelektuál Snyder přijede do Prahy, bude přednášet o Havlovi
Timothy Snyder. Zdroj foto: KVH

Americký spisovatel a intelektuál Snyder přijede do Prahy, bude přednášet o Havlovi

Do Prahy přijede 15. července na pozvání ředitele Knihovny Václava Havla (KVH) Milana Babíka jeden z nejznámějších amerických intelektuálů Timothy Snyder. Spisovatel a profesor z americké Yale University se vrací do Prahy na významnou veřejnou akci po několika letech.   

Vystoupí jako host konference Hranice (ne)svobody organizované Knihovnou Václava Havla a Českým rozhlasem Plus, setká se s prezidentem republiky Petrem Pavlem a natočí exkluzivní rozhovor pro internetovou televizi Havel Channnel.

 „S Timem Snyderem i jeho ženou Marci Shore se znám několik let. Mimo jiné vystoupili jako hlavní hosté mezinárodní konference Havel a naše krize, kterou jsem pořádal na Colby College v USA v září 2022. Na Timovi si vážím nejen jeho nesporných odborných znalostí, ale také jeho občanské angažovanosti a vytrvalé snahy šířit povědomí o dějinách střední a východní Evropy na opačné straně Atlantiku. Do Prahy jsem ho pozval z jednoduchého důvodu: jeho myšlenky jsou úzce spjaté s odkazem Václava Havla,“ vysvětlil důvod pozvání ředitel Babík.

Timothy Snyder přijede do Prahy s přednáškou Havel, nepředvídatelnost a svoboda, která bude vrcholem konference Hranice (ne)svobody. Vstupenky jsou vyprodané, záznam konference bude zveřejněný v podcastu Českého rozhlasu „Na Východ" v pátek 26. července.

 


Autor: red

Blešák na Radlické

Včera v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

21. července 2024 v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Další články
Nahoru