dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Americký fotbal: Pražští Hroši vyzvou Pekelníky z Budějovic
Pražští Hroši se už těší na nedělní zápas. Ilustrační foto: archiv Prague Hippos

Americký fotbal: Pražští Hroši vyzvou Pekelníky z Budějovic

Svůj historicky první domácí zápas odehraje pražský tým amerického fotbalu Prague Hippos již zítra. V 15:30 se „Pražští Hroši“ utkají s Pekelníky z Budějovic, tedy týmem Budweis Hellboys. Sportovní bitva proběhne na fotbalovém hřišti FSC Libuš, kde mají Hroši svou domácí základnu.

Budweis Hellboys vs. Prague Hippos

Neděle 28. dubna v 15:30. Již od 14:00 atrakce pro veřejnost. Hřiště FSC Libuš, Meteorologická 533, Praha – Libuš. Spojení: metro „C“ Háje – bus 165 zastávka Jirčanská; metro „B“ Nádraží Smíchov – bus 197 zastávka Jirčanská, metro „C“ Kačerov – bus 215 Sídliště Libuš.

Tým Prague Hippos je v letošním roce účastníkem České ligy amerického fotbalu, divize B. Tedy divize, kde proti sobě nastupují týmy se sedmi hráči na hřišti a ne jedenácti, jako je zvykem v přenosech z USA.

Oproti Prague Hippos mají Budweis Hellboys, kteří se s nimi zítra utkají, již více než pětiletou historii. V roce 2007 byli prvním týmem v jižních Čechách, který začal brát americký fotbal vážně a začal se mu naplno věnovat. Od té doby jsou pravidelným účastníkem třeba Redneck Cupu a tým i jeho hráči mají za sebou celou řadu ocenění.

americky-fotbal-hrosi1-nahled Prague Hippos jsou mladým týmem s roční historií. Týmem, který se stále ještě trochu hledá, ale pod taktovkou kapitánského tria Svozil, Křesťan a Kříž dostává jasnou formu. Navíc od ledna 2013 rozšířili hráčský kádr hráči legendárního pražského klubu Prague Béčko, kteří se několikrát dokázali v turnajové formě zápasů porvat o titul šampiona České republiky.

Cheerleaders nesmí chybět

Lze očekávat divácky atraktivní zápas se spoustou pohledných akcí jak po zemi, tak vzduchem. Ačkoli utkání začíná v neděli až v půl čtvrté odpoledne, organizátoři připravili již od 14 hodin pro celou rodinu. Děti si budou moci vysoutěžit kupón pro malování na obličej.

V 15 hodin přijede ke hřišti opravdový Hroch. Tak se jmenuje největší pražská vodní cisterna v držení Sboru dobrovolných hasičů Libuš, která bude před začátkem zápasu požehnána a děti budou mít možnost si jí celou „prošmejdit“.

americky-fotbal-hrosi-nahled V průběhu zápasu se mohou diváci kromě výkonů hráčů, amerických fotbalistů, těšit i na vystoupení cheerleaders, které k americkému fotbalu neodmyslitelně patří.

Vstupné na celou akci je dobrovolné a jeho výtěžek se rozhodli hráči obou týmů věnovat Novorozeneckému oddělení Thomayerovy nemocnice. Na místě bude možno zakoupit občerstvení i drobné upomínkové předměty.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru