dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Americký fotbal: Pražští Hroši chtějí do play - off
Ze zápasu Prague Hippos vs. Pardubice Bucks. Foto: Ronald Hilmar Jr.

Americký fotbal: Pražští Hroši chtějí do play - off

Tým amerického fotbalu Prague Hippos odehrál v sobotu první přípravný zápas v letošní sezóně pod širým nebem. „Pražští Hroši“ přejeli pardubický tým Pardubice Bucks 18:8. Před blížícím se startem základní skupiny soutěže dává výsledek pražskému týmu naději, že v boji o postup do vyřazovací části nebude bez šance.

„Pro celý tým Hippos je to potvrzeni toho, že dokážeme hrát důrazný fotbal a máme na to v nadcházející sezóně hrát tak, abychom ohrozili čelo naší skupiny a pomysleli na play-off," řekl po utkání hlavní trenér týmu Michal Hnaťuk.

Prague Hippos se na konci loňské sezony spojili s dnes už zaniklým týmem Prague Béčko. A tato změna se musela odrazit i v herní strategii týmu. A právě zápas proti Bucks měl prověřit tréninkové teorie.

Mix zkušených hráčů a nováčků 

A jak se v průběhu hry ukázalo, budou se moci Hroši v nadcházející sezóně opřít o svoji obranu a zejména o celou defense line (dvojice hráčů nejblíže míči v době rozehrávky, pozn. aut.) veteránů z Prague Béčka v čele s Nikitou Maximovem.

„Celkově ke hře nemůžeme mít větších námitek. Chyby se vyskytly, ale to s sebou nese mix zkušených hráčů a úplných nováčků. Určitě máme na čem zapracovat, ale do sezony můžeme vstoupit s klidnější hlavou a spoustou nových podnětů k tréninku,“ shoduje se cely realizační tým Prague Hippos.

hrosi2 Kromě obrany podal dobrý výkon i útok hippos. Je v něm sice víc nováčků, pro které to byl v sobotu první zápas, ale pod taktovkou quarterbacka (hráč řídící útok, pozn, aut.) Petra Křesťana se dařilo tlačit obranu soupeře a úspěšně distribuovat míče jak vzduchem, tak po zemi.

Tanec s hrochy

„Pokud se nám povede vyvarovat se zbytečných faulu a všichni na hřišti budou makat, tak jak dneska play off určitě nebude jen sen. A tam teprve ukážeme, zač je s Hrochy tanec," dodal trenér Michal Hnaťuk.

První zápas základní části letošní sezony soutěže ČLAF B – Západ sehrají Prague Hippos v neděli 14. dubna v 14 hodin v Plzni s týmem Pilsen Patriots.

První domácí zápas je čeká v neděli 28. dubna na hřišti FSC Libuš (Meteorologická ulice, Praha – Libuš) v 15:30 proti týmu Budweis Hellboys.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru