Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - polojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Koronavirus

Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov vyzývá k registraci zájemce o očkování

Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov v Kubelíkově ulici 16 v Praze 3 je připraveno proočkovat větší množství lidí. Do Nemocnice sv. Kříže Žižkov má dorazit jednorázová dodávka o zhruba 1 000 ks vakcíny proti covid-19 Moderna.

„Jsme připraveni toto množství vakcíny v co nejkratším čase aplikovat zájemcům o očkování," říká ředitel Tomáš Krajník.

Pokud se zájemce chce registrovat k očkování v Nemocnici Žižkov, vybere v rezervačním systému na webu ministerstva zdravotnictví jako očkovací místo Nemocnici sv. Kříže Žižkov.

Církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov patří mezi skupinu očkovacích míst mimo státem řízené fakultní nemocnice, které mají jiný způsob distribuce vakcíny. Zatímco u fakultních nemocnic distribuci vakcín zajišťuje stát, v případě ostatních pražských očkovacích míst o redistribuci vakcín rozhoduje i krajský, tedy pražský očkovací koordinátor.

Přihlašovaní na očkování probíhá prostřednictvím webu ministerstva zdravotnictví. Zde si zájemci vybírají očkovací místo. Pokud systém vyhodnotí, že patří do skupiny lidí, kteří se mohou očkovat, pošle PIN kód. Druhý PIN kód pak stanoví termín a čas.

Redistribuce vakcín mezi jednotlivá očkovací místa pak závisí i na pomyslné frontě. Podle toho, kam se lidé přihlašují, tím se tvoří fronta, ve které čekají. Jakmile očkovací místo obdrží vakcíny, pomyslnou závoru otevře a začnou se určovat termíny a časové sloty.

Přestože není nutné, aby se na toto očkovací místo v Kubelíkově ulici 16 hlásili jen lidé bydlící v Praze 3, bylo očkovací místo pro ně zřízeno, aby nemuseli do vzdálenějších nemocnic či velkokapacitních očkovacích center.

Očkovací místo v Ambulantním centru Nemocnice Žižkov je otevřeno od pondělí do pátku (8 – 16 hodin). Očkování proti covid-19 probíhá dle počtu dodaných vakcín.

„Obecně počet vakcín, které nám koordinátor přidělí, neovlivníme. Ale snažíme se počet vakcín pro Nemocnici Žižkov navyšovat, abychom mohli očkovat. Kapacitu, prostory i personál na to máme, " říká ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

Autor: TZ, red

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru